Saeimas deputāti par teju 10 000 eiro dodas komandējumā uz Vjetnamu

Saeimas deputāts Gundars Daudze

Saeimas deputāti Gundars Daudze no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Sergejs Mirskis no Saskaņas, Vienotības līdere Solvita Āboltiņa, kā arī Saeimas Starpparlamentu attiecību biroja vadītāja Sandra Paura kopš ceturtdienas atrodas nepilnus desmit tūkstošus eiro izmaksājušajā komandējumā uz Vjetnamas galvaspilsētu Hanoju.

Agrā ceturtdienas rītā tieši pirms Saeimas plenārsēdes – tā bija pagājušā gada pēdējā sēde un notika nedēļu pirms Ziemassvētkiem – Saeimas prezidijs apstiprināja deviņas dienas ilgu komandējumu Vjetnamu trim deputātiem un vienai Saeimas darbiniecei, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls lsm.

Hanojā notiek Starpparlamentu Savienības (SPS) 132.asambleja, kurā piedalās arī Latvijas delegācija. Šoreiz tikai pēc Latvijas Radio intereses Saeimas preses dienests pavēstīja: «Latvijas delegācijas vadītājs Daudze ar uzrunu uzstāsies vispārējās debatēs. Tāpat Latvijas parlamentārieši iesaistīties pastāvīgo komiteju darbā, kā arī 196.vadošās Padomes sesijas un Eiropas reģionālās grupas Twelve+ sēdē. Šī parlamentāriešu grupa nolēmusi pieņemt rezolūciju Ukrainas jautājumā. Savukārt Āboltiņa piedalīsies sieviešu parlamentāriešu grupas sanāksmē.» Mirskis diskutēšot par kiberkaru, Daudze – par ūdens pieejamības jautājumiem, savukārt Āboltiņas grupā diskusiju tēma saucas «Starptautiskās tiesības, ciktāl tās attiecas uz valsts suverenitāti un nav iejaukšanās valsts iekšējās lietās un cilvēktiesībās.»

Saeima vēsta, ka komandējuma kopējās provizoriskās izmaksas ir aptuveni 9 500 eiro. Precīza summa būs zināma pēc atgriešanās un dokumentu iesniegšanas. To, kā izlemts, ka brauks tieši trīs un tieši šie deputāti, parlaments neskaidro.

Latvijas Radio noskaidroja, ka no Igaunijas uz Vjetnamu arī devušies trīs Rīgikogu deputāti, – nu jau bijušie, jo tieši pirmdien, 30.martā, notiek parlamenta jaunā sasaukuma pirmā sēde. Arī viņus pavada viena parlamenta darbiniece, informēja Rīgikogu preses dienestā. Komandējuma izmaksas būšot zināmas pēc tā beigām.

Savukārt no Lietuvas Seima uz Hanoju devušies divi deputāti – SPS delegācijas vadītājs Vitauts Gapšis un Gedimins Kirkils, kurš ir arī parlamenta vicespīkers un Eiropas lietu komitejas priekšsēdētājs. Deputātu komandējums izmaksājis 3 527 eiro un 71 centu, ļoti precīzs ir Seima preses dienests. Komandējumā devušās arī divas darbinieces – delegācijas sekretāre no starptautiskās nodaļas un Seima ģenerālsekretāre. Darbinieču komandējuma precīzās izmaksas vēl nav zināmas, taču tās būšot mazākas nekā deputātiem, skaidro Seima preses dienestā. Piemēram, ģenerālsekretāre atgriezīsies Lietuvā ātrāk – viņas vizītes mērķis ir SPS ģenerālsekretāru konference.

Latvijā prakse noklusēt deputātu došanos uz SPS sesijām tālās vai eksotiskās zemēs bijusi jau iepriekš. Pēdējo reizi mediji bija pievērsušies 2011.gada braucienam uz Panamu, kurā bija devušies Daudze, Mirskis un Paura.

Savukārt 2009.gadā Ina Druviete Dienai par 5 200 latu izmaksājušo braucienu uz Etiopiju pauda, ka «būtu skumji, ja Latvijas delegācijai paredzētās vietas starp Keniju un Lesoto paliktu tukšas». Tolaik politoloģe Žaneta Ozoliņa pauda, ka nauda būtu iztērēta lietderīgāk, ja Āfrikas valstī Latviju pārstāvētu, piemēram, Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs. Savukārt Daudze, kas tolaik bija Saeimas priekšsēdētājs, akcentēja, ka «neaizbraukt nevar», jo tas esot valsts prestiža jautājums.

Ref: 102.000.102.9507

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Saprotams no Āboltiņas teksta, ka deputāti var iemācīties uzrunāt citu valstu deputātus un noskatīties un iegūt lielu starptautisko pieredzi. Dārgi gan tik mums nodokļu maksātājiem izmaksā tās viņu mācības. Nav redzams, kā šī izglītība tiek likta lietā!. It sevišķi Sandra Paura izklausās agresīva, parupja un arvIQ stipri zem vidējā

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas