Saeimas Juridiskā komisija konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 26.novembrī, sniegusi konceptuālu atbalstu specializētas tiesas izveidei komercstrīdu, ekonomisko un finanšu noziegumu lietu izskatīšanai, BNN noskaidroja Tieslietu ministrijā.

Plānots, ka Ekonomisko lietu tiesa savu darbību varētu uzsākt 2021.gada 1.janvārī.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) pauž, ka likumprojekta Grozījumi likumā Par tiesu varu konceptuāla atbalstīšana rada pamatu turpmākajām diskusijām saistībā ar Ekonomisko lietu tiesas kompetenci un grozījumu virzību attiecīgajos procesuālajos likumos.

«Pašlaik norit darbs pie Ekonomisko lietu tiesas kompetences definēšanas, analizējot tās jomas, kas prasa tūlītēju risinājumu, lai nodrošinātu pārdomātu, piesardzīgu un pakāpenisku pieeju attiecībā uz tiesas kompetences noteikšanu, kā arī, lai izvairītos no lietu sastrēguma pirmajos darbības gados.»

Plānots, ka uz Ekonomisko lietu tiesu un šīs tiesas tiesnešiem pilnā mērā būs attiecināms likumā Par tiesu varu noteiktais rajona (pilsētas) tiesas un rajona (pilsētas) tiesas tiesneša statuss, tostarp, tiesības, pienākumi un garantijas.

Ar likumprojektu Tieslietu padomei dots uzdevums noteikt Ekonomisko lietu tiesas darbības teritoriju, atrašanās vietu un tiesnešu skaitu tiesā.

Ekonomisko lietu tiesai būs specifiska kompetence, tāpēc paredzēts noteikt, ka gadījumos, kad rajona (pilsētas) tiesas tiesnesis vai Administratīvās rajona tiesas tiesnesis būs pieteicies uz tiesneša amata vakanci Ekonomisko lietu tiesā, pirms tiesneša pārcelšanas vakantajā tiesneša amatā tiks veikta tiesneša profesionālās darbības ārpuskārtas novērtēšana, pauž Tieslietu ministrijā.

Likumprojekts paredz, ka apelācijas instances funkcijas, izskatot Ekonomisko lietu tiesas pieņemtos nolēmumus, veiktu specializēta kolēģija Rīgas apgabaltiesas sastāvā.

BNN jau ziņoja, ka 5.novembrī Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas ieceri izveidot specializētu ekonomisko lietu tiesu.

Toreiz likumprojektu atbalstīja visi ministri, izņemot iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV).

Vēl par šo tematu: Valdība atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas