Saeimas komisija atbalsta: bezdarbnieka palīdzības pabalsts līdz 180 eiro robežai

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija piektdien, 24.aprīlī, atbalstījusi ierosinājumu bezdarbnieka palīdzības pabalstu noteikt līdz 180 eiro apmērā līdz šim paredzēto 130 eiro vietā.

Sākotnēji Labklājības ministrijas (LM) un valdības virzītajā piedāvājumā bija paredzēts pabalstu noteikt līdz 130 eiro apmērā.

Iepriekš opozīcijas pārstāvji bija norādījuši, ka nepieciešams palielināt maksimālo summu līdz 180 eiro. Priekšlikumus par to iesniedza opozīcijas deputāts Andrejs Klementjevs (S) un vairāki citi opozīcijas deputāti, kā arī labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Klementjevs šodien komisijas sēdē pozitīvi novērtēja, ka Sociālo lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) esot panācis, ka labklājības ministre piedāvā attiecīgās izmaiņas.

Komisijas debatēs Skride arī norādīja, ka šajā jautājumā opozīcija un koalīcija ir panākusi «zolīdu vienošanos».

Saeimai par šīm izmaiņām 24.aprīlī paredzēts lemt galīgajā lasījumā.

Lasiet arī: Līdz šim aprīlī bezdarbnieku skaits pieaudzis par teju 8 000

LM pārstāvis Egils Zariņš iepriekš norādīja, ka bezdarbnieka palīdzības pabalsts tiktu izmaksāts gadījumā, ja persona pēc bezdarbnieka pabalsta izmaksas termiņa, kas ir astoņi mēneši, beigām nebūs atradusi darbu un neveiks saimniecisko darbību.              

Pabalstu izmaksātu par periodu no 2020.gada 12.marta līdz persona sāk gūt ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, bet ne ilgāk kā četrus mēnešus. Tāpat plānots, ka šis atbalsta mehānisms pastāvēs līdz 2020.gada 31.decembrim.

Bezdarbnieka palīdzības pabalsts tiks izmaksāts apmērā, kādu persona saņēma attiecīgi astotajā vai devītajā mēnesī, bet ne vairāk kā 180 eiro apmērā.

Vienlaikus, pabalsta saņēmēja pienākums būs turpināt piedalīties Nodarbinātības valsts aģentūras noteiktajās aktivitātēs, tostarp, turpināt darba meklēšanu un pieņemt piemērotu darba piedāvājumu, kā arī ievērot citus aģentūras nosacījumus.

Plānots, ka bezdarbnieka palīdzības pabalstu nevarēs saņemt vienlaicīgi ar kādu no sociālās apdrošināšanas pabalstiem, valsts pensijām, apdrošināšanas atlīdzību vai ikmēneša atlīdzību bezdarbniekam par algoto pagaidu sabiedrisko darbu veikšanu.

Jau vēstīts, ka ārkārtējā situācija valstī COVID-19 izplatības mazināšanai pagarināta līdz 12.maijam. Valsts šajā laikā noteikusi dažādus atbalsta pasākumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas