Saeimas komisija neatbalsta priekšlikumu par samazinātu PVN pienam, maizei, gaļai, zivij un olām

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 13.oktobrī, neatbalstīja priekšlikumu ieviest samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi skābpiena produktiem, pienam, maizei, gaļai, zivij un olām.

Šādu priekšlikumu grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā iesniedza deputāts Kaspars Ģirģens (KPV LV). Viņš piedāvāja likumā noteikt, ka PVN samazināto likmi 5% apmērā piemēro tādu pārtikas produktu piegādēm, kuri ir šā likuma pielikumā minētie skābpiena produkti bez piedevām, piens, maize, svaiga gaļa, svaigas zivis un olas.

Ģirģena ieskatā valstij ir jāpaplašina samazinātā likme pārtikai. «Dārzeņu projekts ir attaisnojies, savukārt COVID-19 krīzes laikā jāatbalsta sociāli mazāk aizsargāti cilvēki,» pauda politiķis.

Politiķe Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja, ka šī iniciatīva atbilst opozīcijas iepriekš iesniegtajam priekšlikumam.

«Tie ir pirmās nepieciešamības produkti, kas veido lielāko daļu mazāk turīgo iedzīvotāju iepirkumu grozos,» sacīja deputāte.

Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvis Jānis Eglīts skaidroja, ka samazinātā PVN likme pienam, maizei, gaļai, zivīm jau tika piedāvāta no ZM puses, jo šajā sektorā ir ļoti spēcīga konkurence un «ļoti liels pelēkais tirgus, kas neļauj mūsu lauksaimniekiem, kas godīgi strādā, attīstīties».

Tomēr Eglīts uzsvēra, ka, piemēram, maizes kontekstā būtu nepieciešams precizēt, vai tās ir bulciņas, pīrādziņi vai parastā maize. «Tas ir plašs interpretējums, jo maize ir nedefinēta,» teica ministrijas pārstāvis.

Minēto priekšlikumu komisijas deputātu vairākums noraidīja, pret balsojot arī Ģirģena pārstāvētās partijas KPV LV politiķiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas