bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 11.12.2019 | Vārda dienas: Valdemārs, Valdis, Voldemārs
LatviaLatvija

Saeimas komisijā nevienojas par darba grupu Uzvaras laukuma attīstības ieceres izstrādei

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Uzvaras laukums, Saeima, Rihards Kols, Jānis Tutins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Uldis Augulis, Nikolajs Kabanovs,

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē otrdien, 20.novembrī, nav izdevies panākt vienošanos par nolikumu darba grupai, kurai vajadzētu izstrādā likumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtnes tālāko attīstību.

Ārlietu komisijas sēdes dalībnieki diskutēja par darba grupas nolikumu, kas pašreiz vēl izstrādes procesā. Politiķi nolēma papildināt nolikumu ar komisijas locekļu ierosinājumiem un rekomendācijām.

Saeimas deputāts Jānis Tutins (S) pavēstīja, ka šajā komisijas sēdē nebalsos ne par grupas izveidi, ne nolikumu. Tāpat viņš norādīja, ka viņa ieskatā kompetentākā iestāde, kurai vajadzētu strādāt ar šiem jautājumiem, ir Ārlietu ministrija (ĀM). Tā varētu pieņemt atbildīgus lēmumus šajā jautājumā, norādīja Tutins.

Savukārt komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (VL-TB/LNNK) teica, ka darba grupu izveidos un aicinās ministrijas deleģēt savus pārstāvjus.

Tāpat politiķis uzsvēra, ka nevēlas sabiedrībā raidīt signālu, ka Saeimā nevar pieņemt lēmumus, jo nav gana kompetenti, lai to izdarītu.

Runājot par darba grupas izveidi, deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš (JV) uzsvēra, ka darba grupai būtu jāizvēlas savs vadītājs, nevis Ārlietu komisijai.

Tikmēr Kols sacīja, ka vēlas, lai komisijā noritētu kvalitatīvs darbs un esot skaidrs, ka darba grupas darbības laikā būs virkne priekšlikumu. Tāpat priekšlikumus komisijā var iesūtīt ikviens Saeimas deputāts. Savukārt, lai nonāktu pie viena rezultāta, jānotiek balsojumam. Plānots, ka balsojumā piedalītos pastāvīgie locekļi – pārstāvis no Ārlietu, Izglītības, kultūras un zinātnes, kā arī Juridiskās komisijas. Tāpat pastāvīgo locekļu vidū būtu pārstāvji no katras Saeimas frakcijas.

«Mēs veidojam darba grupu un Ārlietu komisija deleģē darba grupas vadītāju, kas var runāt komisijas vārdā,» skaidroja Kols.

Vēl par šo tematu: Jaunu seju Uzvaras piemineklim? Saeimā apspriež ideju Uzvaras parku pārveidot atbilstoši tā sākotnējai idejai

Savukārt deputāts Uldis Augulis (ZZS) norādīja, ja Ārlietu komisija veido darba grupu likumprojekta izstrādei, pie tā arī vajag pieturēties, jo mērķis ir labs. Tomēr atklāts ir jautājums par tālāko uzdevumu veikšanu, proti, kā darba grupa veiks Uzvaras laukuma sakārtošanas funkciju.

«Darba grupa neko tādu nedarīs. Mērķis ir izstrādāt likumprojektu. Ja runājam par diskusiju, cik un kādi locekļi varēs piedalīties darba grupā, ir jānosaka, cik būs pastāvīgie locekļi un kas viņus izvirza,» sacīja Augulis.

Deputāts Nikolajs Kabanovs (S) vērsa uzmanību, ka Uzvaras laukuma nākotne attiecas arī uz pašvaldību, tāpēc aicināja veidot sadarbību arī ar to.

«Ja mēs piedāvāsim uzbūvēt jaunas konstrukcijas, tie varētu būt lieli ieguldījumi. Šķiet, ka bez Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Budžeta un finanšu komisijas arī nevarēs iztikt. Ar nolikuma projektu vajadzētu iepazīties visām Saeimas komisijām,» sacīja Kabanovs, aicinot nosūtīt komisijām nolikuma projektu un saņemt no tām atzinumu, līdz tam laikam atliekot darba grupas izveidi.

Sēdes noslēgumā Kols sacīja, ka trešdien, 20.novembrī, par darba grupu neko nelems. Tāpat viņš aicināja komisijas locekļus līdz nedēļas beigām iesūtīt labojumus un priekšlikumus, kurus varētu apkopot un izskatīt katru pēc kārtas, balsojot.

Kā ziņots, Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtni varētu pārveidot atbilstoši Latvijas neatkarības pirmajā periodā sāktajai Uzvaras laukuma izveidei, kā arī izvietot informatīvās plāksnes, kurās būtu atspoguļots pieminekļa vēsturiskais konteksts, šāds secinājums oktobra beigās iezīmējās Saeimas Ārlietu komisijas un Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas kopsēdē.

Lasiet arī: Kaimiņš: Uzvaras pieminekļa spridzināšana ir drauds Latvijas drošībai – labāk pārveidot par okupācijas memoriālu

Kā norādīja Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Kols, lai spriestu par šiem un citiem risinājumiem, Saeimā tiks izveidota darba grupa. Tā varētu vienoties arī par jaunu pieminekļa nosaukumu – pašlaik tam tiek izmantoti dažādi nosaukumi.

Saistībā ar darba grupas darbu Kols sociālajos tīklos norādīja, ka tā strādās pie jauna Uzvaras laukuma izbūves un attīstības likuma. Likumā paredzēts definēt, «par kuru uzvaru ir runa», kā arī likums «precīzi atainos mūsu vēsturi un pieredzi», norādīja politiķis.


Pievienot komentāru

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.

Pēdējos piecos gados KP konstatējusi 16 karteļa vienošanās

Par smagāko pārkāpumu konkurencei KP šajās karteļu lietās piemērojusi naudas sodus 11,3 miljonu eiro apmērā, kas karteļu dalībniekiem jāiemaksā valsts budžetā.

Kariņš uzdevis Pūcem izvērtēt ASV sankciju ietekmi uz Ventspils domes darbību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš otrdien, 10.decembrī, ir izdevis steidzamu rezolūciju vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem.

NVD atgādina: Ārstniecības iestādēm jānodrošina pacientu pieraksts uz 2020.gadu

Tuvojoties gada nogalei, Nacionālais veselības dienests arvien vairāk saņem pacientu sūdzības par rindu veidošanas kārtības neievērošanu ārstniecības iestādēs, kas nodrošina valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Igaunijā aicina potēt ukraiņu viesstrādniekus pret masalām

Igaunijas Veselības pārvalde izplatījusi ieteikumu uzņēmumiem, kuri nodarbina viesstrādniekus no Ukrainas, nodrošināt viņu vakcināciju saistībā ar slimības uzliesmojumu Ukrainā.

Lai pārņemtu Rīgas un Ventspils ostas, veidos jaunu kompāniju

Ministru kabinets trešdien, 11.decembrī, ārkārtas sēdē nolēmis aicināt Saeimu steidzami veikt grozījumus likumā Par ostām ar kuriem valsts pārvaldībā tiktu pārņemtas Rīgas un Ventspils ostas.

ANO tiesā: Mjanmas līdere noliedz genocīdu pret rohindžām

ANO Starptautiskajā Tiesā Mjanmas līdere Auna Sana Su Či aizstāvējusi savu valsti pret pārmetumiem, ka tās vara pastrādājusi genocīdu pret rohindžu tautības iedzīvotājiem.

Komisija atbalsta grozījumus, kas ļautu Rīgas domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vairākums nolēma konceptuāli atbalstīt likumu grozījumus, kas Rīgas domes iespējamās ārkārtas vēlēšanās ļautu pašvaldības domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt pakalpojumus Lembergam un iestādēm, kas pakļautas ASV sankcijām

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt nekādus finanšu pakalpojumus smagos noziegumos apsūdzētajam un ASV «melnajā sarakstā» iekļautajam Aivaram Lembergam.

Latvijā šogad ar fotoradariem konstatēti 3 179 vinjetes nemaksātāji

Ar fotoradaru palīdzību šogad konstatēti 3 179 kravas automašīnu vadītāji, kuri gan pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, gan nebija nopirkuši vinjeti jeb samaksājuši nodevu par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu lietošanu.

Ugunsgrēks Tartu privātmājā paņem ģimeni

Ugunsgrēkā Tartu pilsētā gājusi bojā piecu cilvēku ģimene, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Banka Citadele iegādājas Baltijā strādājošo līzinga kompāniju UniCredit Leasing

Citadele banka iegādāsies 100% SIA UniCredit Leasing akciju, ieskaitot tās Igaunijas un Lietuvas filiāles, tādējādi iegūstot UniCredit Leasing līzinga operācijas Baltijā.

Prognoze: Britu vēlēšanās uzvarēs Džonsona konservatīvie

Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās, kas gaidāmas ceturtdien, gaidāma premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvās partijas uzvara un parlamenta vairākum izcīnīšana, tā prognozē britu sabiedriskās domas pētnieki YouGov.

Veikti 20% no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projektēšanas Rail Baltica ietvaros

Pilnsabiedrība Bererix ir noslēgusi teritoriju, sliežu, pazemes telpu u.c. infrastruktūras topogrāfiskās izpētes un uzmērīšanas darbus.

Valdība par pašvaldību ministra rosināto Rīgas domes atlaišanu lems 17.decembrī

Valdība par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rosināto Rīgas domes atlaišanu lems otrdien, 17.decembrī.

Nākamgad ģimenes ārsta apmeklējums daļai iedzīvotāju varētu kļūt dārgāks

Nākamgad samazināsies vai pieaugs vairāki pacientu līdzmaksājumi, tostarp par ģimenes ārsta apmeklējumu daļai iedzīvotāju būs jāmaksā divi eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā.

Autovadītājiem: Šorīt ceļi ir slideni, jābrauc uzmanīgāk

Apledojums 11.decembra rītā apgrūtina braukšanu vietām Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ASV liedz Lembergam un ģimenei korumpētības dēļ ieceļot ASV

ASV Valsts Departaments noteicis smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam un viņa tuvākiem pieaugušiem ģimenes locekļiem aizliegumu ieceļot ASV, jo Vašingtona uzskata, ka Lembergs kā amatpersona bijis «iesaistīts apjomīgā korupcijā».

Šodien Latvijā sākas gripas epidēmija

Jelgavā reģistrēti 265,5 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā – 159,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

ReRe būve 1 nodevusi Valsts nekustamajiem īpašumiem Jaunā Rīgas teātra ēku

Pilnsabiedrība ReRe būve 1 otrdien, 10.decembrī, nodevusi VAS Valsts nekustamie īpašumi Jaunā Rīgas teātra ēku.

Valdība vienojas par atbalstu ES mērķim līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti

Valdība vienojās par Latvijas atbalstu Eiropas Savienības mērķim līdz 2050.gadam kļūt par vienu no pirmajiem reģioniem, kas sasniedz siltumnīcefekta gāzu emisiju neto nulles līmeni jeb klimatneitralitāti.

Igauņu ministrs: Rail Baltica tiks pabeigts laikus, līdz 2026.gadam

Lai arī Igaunijā par Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvdarbiem izskanējušas bažas par iespējamu gala termiņa kavēšanu, Igaunijas ekonomisko lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss uzskata, ka darbi tiks pabeigti laikā līdz 2026.gadam.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!