Saeimas komisija Rīgas domei prasa skaidrojumu par konsultantiem

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija pieprasījusi Rīgas domei līdz 30.aprīlim iesniegt informāciju par visu tās institūciju un uzņēmumu konsultāciju sniedzējiem, informēja komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens (KPV LV).

Līdz 30.aprīlim aptuveni 340 Rīgas domes institūcijām un pašvaldības uzņēmumiem Saeimas komisijai jāiesniedz informācija par piesaistītajiem konsultantiem un konsultāciju uzņēmumiem pēdējo trīs gadu laikā.

Iepriekš Publisko izdevumu komisijas deputāti iepazinušies ar auditorkompānijas Ernst&Young Baltic «noslepenoto» ziņojumu par SIA Rīgas satiksmes darbību.

Ģirģens pauž gandarījumu par Valsts policijas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzsāktajām pārbaudēm Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme konsultantu lietā par, iespējams, fiktīvu nodarbinātību.

«Komisija ir apmierināta, ka tās darbs ir rezultējies ar tiesībsargājošo institūciju uzsāktajām pārbaudēm Rīgas satiksme konsultantu un to uzņēmumu lietā. Šobrīd vēlamies pārliecināties, ka līdzīga prakse nav piekopta arī citās Rīgas domes iestādēs un kapitālsabiedrībās,» atzīmē Ģirģens.

Saistībā ar, iespējams, fiktīvu nodarbinātību pašvaldības uzņēmumā SIA Rīgas satiksme Publisko izdevumu komisijas vadītājs aicināja arī Valsts ieņēmumu dienestu veikt nodokļu pārbaudes šo konsultāciju sniedzēju uzņēmumos. Savukārt dienesta atbildi, ka šādas pārbaudes tiks veiktas ierastajā kārtībā, neņemot vērā komisijas norādes par situācijas nopietnību, Girģens uzskata par nepieņemamu.

Jau vēstīts, ka Rīgas satiksmē kā konsultanti strādājuši 46 partiju Saskaņa un Gods kalpot Rīgai (GKR) biedri.

Pagājušajā gadā Rīgas satiksme slēgusi arī uzņēmuma līgumus ar 46 privātpersonām. Auditoru kompānija Ernst & Young secinājusi, ka konsultācijas sniegušas politiski nozīmīgas personas. Tie ir Saskaņas un GKR biedri, vai personas, kuras cieši saistītas ar abām šīm partijām.

Konsultācijas dažādos jautājumos, piemēram, par Rīgas satiksmes darbinieku veselības uzlabošanu snieguši ne vien četri pašreizējie Rīgas domes deputāti  Sandris Bergmanis, Viktors Paškovs, Igors Kuzmuks, Jefimijs Klementjevs, bet arī kādreizējais parlamentārietis Aleksandrs Sakovskis un eksdeputāts no Rīgas domes Nikolajs Zaharovs. Sporta izglītību ieguvušais Zaharovs pērn saņēmis 38 tūkstošus gadā jeb trīs tūkstošus mēnesī par konsultācijām alternatīvās degvielas ieviešanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas