Saeimas komisija vērtēšanai uz ES Tiesas ģenerāladvokāta amatu virza AT senatores Briedes un EK jurista Saukas kandidatūras

Senāta Administratīvo lietu departamenta senatore, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore Dr. iur. Jautrīte Briede

Saeimas Juridiskā komisijas vairākums piektdien, 6.novembrī, tālākai izskatīšanai atlases komisijā kā Eiropas Savienības (ES) Tiesas ģenerāladvokāta iespējamās kandidatūras nolēmis virzīt Augstākās tiesas (AT) senatores Jautrītes Briedes un Eiropas Komisijas (EK) Juridiskā dienesta pārstāvja Agņa Saukas kandidatūras.

Paredzēts, ka tālāko vērtēšanu veiks tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) apstiprināta atlases komisija.

Sauka komisijas sēdē skaidroja, ka visa viņa oficiālā darbība saistīta ar ES tiesībām, savā darbā pārstāvot tiesā Eiropas Komisiju. Viņš norādīja, ka šīs pieredzes dēļ, ja ieņemtu šo amatu, varētu tajā uzreiz darboties. Tāpat kandidāts pauda, ka ātri mācās un viņam ir pieredze apgūt jaunas lietas.

Briede norādīja, ka viņa jau tagad strādā ar ES tiesību normu piemērošanu AT senatores amatā. Tiesnese arī dalījās ar pieredzi, strādājot par tiesnesi Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kas varot palīdzēt ģenerāladvokāta amatā. Juridiskās komisijas deputāti akcentēja Briedes būtisko ieguldījumu tiesību zinātnes akadēmiskajā darbā.

Kandidatūras uz ES Tiesas ģenerāladvokāta amatu jāpiesaka līdz novembra beigām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas