Saeimas opozīcija neliks šķēršļus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām

Saeimas opozīcija nevērsīsies pie Valsts prezidenta Egila Levita saistībā ar Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, tādējādi tā neliks šķēršļus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Partijas Saskaņa Saeimas frakcijā informēja, ka deputāti nevērsīsies pie Levita, lūdzot ierosināt parakstu vākšanu par referenduma iniciēšanu saistībā ar Rīgas domes atlaišanu. Ja šāds lūgums tiktu nodots prezidentam, tas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas atliktu par vismaz diviem mēnešiem.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija neparakstīsies un nevāks parakstus par Rīgas domes atlaišanas likumprojekta izsludināšanas apturēšanu, apstiprināja ZZS frakcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola.

Opozīcijai nevēršoties pie Levita, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks likumprojekta paredzētajā kārtībā un laikā.

Ārkārtas vēlēšanas plānots organizēt 25.aprīlī. Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvis trešdien, 12.februārī, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā atzina, ka vēlēšanas tik īsā laikā ir iespējams noorganizēt, laikus informējot pilsoņus par vēlēšanu kārtību.

Saskaņa gan joprojām neizslēdz iespēju par minēto jautājumu vērsties Satversmes tiesā.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vairākums trešdien, 12.februārī, piekrita papildināt iepriekš atbalstīto Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, tajā ietverot arī jaunu pašvaldības atlaišanas pamatu.

Atbildīgo komisiju pārskatīt Rīgas domes atlaišanas pamatojumu aicinājis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP). Vēstulē komisijai ministrs lūdza likumprojektā arī noteikt, ka Rīgas dome tiek atlaista, jo tā nav spējīga pieņemt lēmumus. Trīs sēdēs pēc kārtas tajās nav piedalījusies vairāk nekā puse no attiecīgās domes deputātu kopskaita, teikts vēstulē komisijai.

Lasiet arī: JKP iespējamajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, visticamāk, startēs atsevišķi

Iepriekš komisijā galīgajam lasījumam atbalstītais likumprojekts noteic, ka Rīgas dome tiek atlaista, lai novērstu situāciju, ka tā pieļauj nelikumīgu rīcību un nepilda Atkritumu apsaimniekošanas likumā, likumā Par pašvaldībām un citos normatīvajos aktos noteikto pašvaldības autonomo funkciju – organizēt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Jautājums par Rīgas domes atlaišanu galīgajā lasījumā Saeimā tiks izlemts rīt, 13.februārī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas