Sagrauj krievu bandu, kas caur Portugāles futbolu atmazgājusi naudu

Eiropols un Portugāles policija paziņojuši, ka ir sagrauta galvenokārt krievu veidota banda, kas caur Portugāles futbolu atmazgājusi naudu.

Eiropas policijas aģentūra Europol pavēstīja, ka banda iegādājusies futbola klubus un tad izmantojusi tos kā fasādi necaurskatāmam tīklam, kurā iesaistītas holdingkompānijas.

Aģentūra atklāja, ka kratīšana veikta četros klubos, kā arī dzīvesvietās un birojos.

Policija veikusi kratīšanu arī Portugāles futbola trešās divīzijas klubā Uniao de Leiria. Kluba īpašnieks Aleksandrs Tolstikovs kopā ar vēl diviem kluba pārstāvjiem ticis aizturēts, vēstīja Portugāles mediji.

Ceturtdienas rītā viņus paredzēts nogādāt tiesā.

Europol informēja, ka kratīšana veikta trešdien, bet operācija ilgusi vairāk nekā gadu.

Policija konstatējusi saikni ar nopietniem un organizētiem noziegumiem virknē Eiropas valstu, tostarp arī Latvijā un Igaunijā. Noziegumi veikti arī Austrijā, Lielbritānijā, Moldovā un Vācijā.

Uniao de Leiria savulaik spēlēja Portugāles augstākajā līgā, un to vadīja pazīstamais futbola treneris Žuzē Mourinju, tomēr 2012.gadā klubs no augstākās līgas izkrita. Galu galā tas nokrita līdz trešajai divīzijai un bankrotēja, bet pēc tam tika pārdots Krievijas uzņēmējam Tolstikovam.

Kratīšana veikta arī trīs Portugāles augstākās līgas klubos: Lisabonas klubos Sporting un Benfica un Bragas Sporting. Portugāles mediji gan norāda, ka šie klubi netiek turēti aizdomās un saistīti ar izmeklēšanu tikai tādēļ, ka risinājuši sarunas ar Uniao de Leiria par futbolistu pārejām.

Aģentūra Reuters vēsta, ka Uniao de Leiria īpašumā ir vairāki Krievijas futbolisti, tomēr tikai viens ir spēlējis kluba galvenajā komandā.

Tiek uzskatīts, ka kluba pārņemšanā iesaistītā banda ir «nozīmīga Krievijas mafijas grupējuma šūniņa», norādīja Europol.

Izmeklēšana tika sākta pēc tam, kad radās aizdomas vairāku faktoru dēļ, galvenokārt «aizdomās turēto augstā dzīves standarta» dēļ.

Ref: 102.000.102.12608

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas