Saimniecībām kompensēs ĀCM radītos zaudējumus

Valdība otrdien, 16.maijā, lēma piešķirt kompensāciju no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem trim dzīvnieku īpašniekiem par Āfrikas cūku mēra (ĀCM), kas ir valsts uzraudzībā esoša dzīvnieku infekcijas slimība, radītajiem zaudējumiem, vēsta Zemkopības ministrijā (ZM).

BNN jau ziņoja, ka dzīvnieku īpašniekam SIA Ancers piederošajā dzīvnieku novietnē Rukas 2017. gada 13.janvārī konstatēja ĀCM savukārt novietnē Bunči ĀCM konstatēja 2017.gada 7.februārī. Abās SIA Ancers novietnēs tika iznīcināts inventārs, un dzīvnieku īpašniekam kompensācijā izmaksās 144 218,79 eiro.

SIA Kurzemes gaļsaimnieks 2017. gada 29.janvārī no SIA Ancers nopirka nokaušanai 200 cūku. Tā kā SIA Ancers novietnē notika ĀCM uzliesmojums, nopirktie dzīvnieki un no tiem iegūtā gaļa bija jāatsauc un jāiznīcina, radot SIA Kurzemes gaļsaimnieks 934,49 eiro zaudējumus, ko valdība nolēma kompensēt.

Arī SIA Kastīre 2017. gada 3.janvārī no SIA Ancers nopirka četrus cūku pusliemeņus un trīs cūku ceturtdaļas, bet 11. janvārī – trīs cūku ceturtdaļas. Tā kā nopirktā cūkgaļa ĀCM uzliesmojuma dēļ tika atsaukta un iznīcināta, valdība nolēma kompensēt SIA Kastīre 3265,53 eiro zaudējumus.

ZM norāda, ka rīkojums Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» stāsies spēkā tā parakstīšanas brīdī un tiks publicēts oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Ref:224.000.103.1198

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas