Saīsina dokumentu izskatīšanas termiņus ES zilās kartes pieprasīšanai

Ministru kabinets (MK) ir pieņēmis Iekšlietu ministrijas izstrādātos MK noteikumus, kas paredz no 30 dienām uz desmit darba dienām saīsināt dokumentu izskatīšanas termiņu Eiropas Savienības (ES) zilās kartes* pieprasīšanai, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), sakot, ka līdz ar to darba devēji varēs elastīgāk risināt ar darbaspēka trūkumu saistītos jautājumus savos uzņēmumos.

Minētās izmaiņas paredz aizvadītās nedēļas otrdien, 25.aprīlī, pieņemtie MK grozījumi 2013.gada 1.oktobra noteikumos Nr.1034 Noteikumi par valsts nodevu par vīzas, uzturēšanās atļaujas vai Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa Latvijas Republikā pieprasīšanai nepieciešamo dokumentu izskatīšanu un ar to saistītajiem pakalpojumiem.

Grozījumi izstrādāti, jo šā gada februārī Saeimā pieņemts likums Grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz ar 2017.gada 1.maiju saīsināt dokumentu izskatīšanas termiņu atsevišķos uzturēšanās atļauju pieprasīšanas gadījumos, ziņo dienests.

PMLP vēsta arī to, ka paredzēts, ka ES zilo karti varēs pieprasīt desmit darba dienu laikā, nosakot piecu darba dienu termiņu dokumentu paātrinātai izskatīšanai (pašreizējo 30 dienu, desmit darba dienu un piecu darba dienu termiņa vietā).

Tāpat pastāvīgās uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai izskatīšanas termiņš būs 30 dienas, nosakot desmit darba dienu termiņu dokumentu paātrinātai izskatīšanai (pašreizējo 90 dienu, 45 dienu un desmit darba dienu termiņa vietā).

Tiesiskais regulējums ietekmēs ārzemniekus, kas pieprasa ES zilo karti un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas Latvijas Republikā.

2016.gadā izsniegtas 193 ES zilās kartes un 1224 pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

*ES zilā karte — augsti kvalificētu darbinieku ieceļošana un uzturēšanās.

Ref: 225.000.103.767

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas