Saistībā ar gaidāmo negaisu 8.jūnijā spēkā oranžais brīdinājums

Saistībā ar gaidāmo negaisu Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) centrālajā un austrumu daļā izsludinājis oranžo brīdinājumu.

Pirmdien, 8.jūnijā, pēcpusdienā centrālajos un austrumu rajonos gaidāms pērkona negaiss ar ļoti stiprām lietusgāzēm.

Vietām gaidāma lielgraudu krusa un krasas vēja brāzmas virs 20 m/s.

LVĢMC un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka pērkona negaiss var būt bīstams jebkuros apstākļos, tāpēc, tuvojoties negaisa mākoņiem, vienmēr ir jāievēro piesardzība. Tāpēc ikviens ir aicināts savlaicīgi nostiprināt vai novietot telpās vieglus priekšmetus, kas atrodas uz balkoniem vai pagalmā, aizvērt logus un durvis.

Tāpat negaisa gadījumā vajadzētu atvienot no strāvas padeves elektroiekārtas, ja vien iespējams, meklēt patvērumu slēgtās un drošās telpās vai automašīnā, vēlams nenovietot automašīnas, piemēram, zem atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām.

Dienesti arī atgādina, ka pērkona negaisa laikā ir bīstami atrasties klajā laukā, uz ezera vai kādas citas ūdenskrātuves, kā arī bīstami ir šādā laikā peldēties un makšķerēt, jo ūdens labi vada elektrību.

Ja pērkona negaisa laikā ir nogāzušies koki, pārrauti elektropadeves vadi, notikusi kāda avārija vai cits negadījums, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Oranžās krāsas brīdinājums nozīmē, ka prognozēta visai reta dabas parādība, kas var radīt postījumus un zaudējumus. Iedzīvotājiem jābūt modriem, jāinteresējas par prognozētajām laikapstākļu izmaiņām, jāapzina riski un jāseko līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas, piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldība.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas