Šajā gripas sezonā slimība atņēmusi 37 cilvēku dzīvības

Gripas intensitāte Latvijā samazinājusies par 33%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati.

Turklāt iepriekšējā nedēļā 69 monitoringā iekļautajās ģimenes ārstu praksēs kopumā reģistrēti 54 gripas gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 98 gadījumi.

Pagājušajā nedēļā desmit monitoringā iekļautajās teritorijās vēršanās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumā samazinājusies vai palikusi iepriekšējās nedēļas līmenī. Visaugstākā intensitāte bijusi Daugavpilī un Ventspilī, liecina SPKC dati.

Savukārt slimnīcā ar gripu pagājušajā nedēļā nogādāti 64 cilvēki, bet vēl 12 cilvēki hospitalizēti ar gripas izraisītu pneimoniju. Pagājušajā nedēļā slimnīcā nogādāto cilvēku skaits samazinājies par 4,5% gripas gadījumos, bet par 43% samazinājies gripas pneimonijas gadījumos. Kopš sezonas sākuma saistībā ar gripas infekciju kopumā stacionēti 2394 pacienti.

Šajā gripas sezonā slimība prasījusi 37 cilvēku dzīvības – kopumā no gripas mirušas 18 sievietes un 19 vīrieši, informē centrs.

Jau ziņots, ka gripas epidēmijas sākumu SPKC izziņoja janvārī.

 Ref: 225.000.103.520

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas