Sāk ANO Sīrijas miera sarunas; Krievija blakus sarunu galdam

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs

Lai izbeigtu Sīrijas pilsoņu karu, kas turpinās jau astoto gadu, ANO paspārnē darbu sākusi Sīrijas Konstitucionālā komiteja. Politiskā risinājuma sarunās iesaistījušās arī Krievija, Irāna un Turcija, kaut arī ārvalstīm ticis lūgts neiesaistīties.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, sarunas trešdien, 30.oktobrī, sāktas Šveices pilsētā Ženēvā. Uzdevums Sīrijas Konstitucionālai komitejai, ko veido 150 locekļi, ir bez konkrēta termiņa izveidot kara izpostītās Tuvo Austrumu valsts konstitūciju.

Pagaidām gan nav skaidrs, vai tas nozīmētu esošās, 2012.gadā izveidotās, Sīrijas konstitūcijas pārveidošanu vai pamatlikuma rakstīšanu pavisam no jauna.

Sarunas pārraudzīs ANO īpašais Sīrijas sūtnis Geirs Pedersens (Geir Pedersen), kurš lūdzis ārvalstis neiesaistīties procesā.

Tam nav paklausījušas reģiona lielvaras, Irāna un Turcija, kā arī Sīrijas valdības režīma militārais balsts Krievija. Valstu trijotnes ārlietu ministri šonedēļ apmeklējuši Ženēvu, lai tiktos ar sarunu dalībniekiem. Sīrijas opozīcijas pārstāvji uz sarunām ieradušies ar Krievijas čarterreisu, raksta The Guardian.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas