Sāk vērienīgus būvdarbus Rīgas HES dambja zonā

Akciju sabiedrība LNK Industries uzsākusi A5 Rīgas apvedceļa (Salaspils – Babīte) posma 0,30 – 2,38 km un Rīgas HES labā krasta drenāžas sistēmas rekonstrukciju. Līgums par būvdarbu veikšanu ar valsts akciju sabiedrību Latvijas Valsts ceļi un akciju sabiedrību Latvenergo noslēgts šā gada aprīlī.

Līguma summa ir 5 777 777,75 eiro (bez PVN), informē būvdarbu veicējs.

Rekonstrukcijas darbu ietvaros veiks autoceļa A5 Rīgas apvedceļa (Salaspils – Babīte) posma 0,30 – 2,38 km segas konstrukcijas pārbūvi, ceļa aprīkojuma nomaiņu, vājstrāvas un lietus kanalizācijas tīklu pārbūvi. Tiks veikta arī HES drenāžas sistēmas pārbūve – vecā drenāžas caurule, kas atrodas sešu metru dziļumā, tiks nomainīta pret jaunu un veikta dublējošās drenāžas aizpildīšana.

Būvdarbu izpildes zona atradīsies uz esošā Rīgas HES dambja, kur satiksmes intensitāte ir ap 9 000 transporta līdzekļu diennaktī. Uzņēmumam jau ir pieredze būvdarbu veikšanā uz Rīgas HES tilta Rīgas apvedceļa posmā Salaspils–Babīte (A5). Pērnā gada vasarā tika pabeigti būvdarbi, kuru rezultātā tiltam tika nomainītas deformācijas šuves, izlaboti dinamisko slodžu rezultātā izveidojušies tilta siju konstrukcijas bojājumi, kā arī atjaunota drenāža laiduma konstrukcijā un ieklāta jauna seguma virskārta.

Kā skaidro AS LNK Industries valdes loceklis Jevgenijs Locovs: «Remontdarbu sarežģītību toreiz noteica Rīgas apvedceļa ievērojamā satiksmes intensitāte, kā arī apstāklis, ka tilts ir hidroelektrostacijas kompleksa sastāvdaļa. Dotajā projektā īpaša uzmanība tiek pievērsta darbu organizācijai un būvdarbu tehnoloģijai, lai nodrošinātu HES nepārtrauktu darbību un pilnīgi izslēgtu jebkura veida ietekmi uz HES konstrukcijām un iekārtām. Mūsu līdzšinējā pieredze lielu infrastruktūras objektu realizācijā dod mums pārliecību, ka visi augstāk minētie faktori arī šoreiz paredzamo darbu izpildes termiņus un kvalitāti neietekmēs.»

Darbus paredzēts pabeigt 2 gadu laikā (720 kalendārās dienas).

Ref: 102.000.102.12708

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas