Sākas Brexit sarunu beidzamā diena pirms ES sanāksmes; vienošanās vēl nav

Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas izstāšanās sarunu delegācijas trešdien, 16.oktobrī, aizvada pēdējo apspriežu dienu ar mērķi panākt vienošanos, ko celt galdā ES dalībvalstu valdību vadītājiem, kuri šonedēļ tiksies izšķirošā galotņu sanāksmē.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, otrdien, 15.oktobrī, sarunu dalībnieki devuši signālus, ka Londona un Brisele ir ceļā uz vienošanos, taču priekšā vēl ir daudz darba, un sarunas ir turpinājušās visu nakti.

Tiek ziņots, ka Lielbritānijas valdība ir piekāpusies attiecībā uz britu-Īrijas robežas noregulējumu pēc izstāšanās, tomēr skaidrību par jauno vienošanos, ja tāda būs, viesīs ES galotņu sanāksmē, kas sāksies ceturtdien, 17.oktobrī.

Lasiet arī: Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Ja 27 ES dalībvalstis būs gatavas apspriest un balsot par britu izstāšanās sarunu iznākuma saturu, tad vienošanās būs jāpublicē un būs pieejama plašākai sabiedrībai.

Vienošanās saturu vēlēsies uzzināt arī Lielbritānijas parlaments, kura plenārsēde gaidāma sestdien, 19.oktobrī. Plenārsēdē plānots lemt par iespējamās vienošanās ratifikāciju.

Šobrīd Lielbritānijas izstāšanās no ES ir paredzēta 31.oktobrī, pulksten 23.00.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas