Sākas dziesmu ziedošana labdarības maratonam Dod pieci!

Toms Grēviņš

No pirmdienas, 10.decembra, dodpieci.lv mājaslapā sākas dziesmu pieteikšana šī gada labdarības maratonam Dod pieci! Cilvēku ziedojumi caur Ziedot.lv tiks novirzīti bezmaksas praktisku un psiholoģisku mācību ieviešanai jaunajiem vecākiem visā Latvijā, lai ikvienam, kas to vēlēsies, palīdzētu apgūt vecāku iemaņas patiesi laimīga bērna audzināšanā. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar Ziedot.lv dāvanu kartēm, dāvinot ziedošanas prieku arī uzņēmumu darbiniekiem, kolēģiem, draugiem vai tuviniekiem.

Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ēterā ir pieci eiro. Līdz šim lielākā ziedojuma summa par vienu dziesmu bijusi pērn, kad maratona norises pēdējā dienā par dziesmu What a wonderful world portāla draugiem.lv dibinātājs Lauris Liberts ziedoja 55 555 eiro. Ziedotās dziesmas maratona Stikla studijas dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale atskaņos Latvijas Radio 5 – pieci.lv ēterā no 17. līdz 23.decembrim. Ja dziesmu būs vairāk par maratona 148 stundās esošajām iespējām tās atskaņot, ziedotāju dziesmas turpinās skanēt arī turpmāk pieci.lv ēterā.

Kam paredzēta saziedotā nauda?

Saziedotie līdzekļi dos iespēju jaunajiem vecākiem jau no 2019.gada pavasara apmeklēt psiholoģisku un praktisku mācību programmu par emocionālās inteliģences attīstību un veselīgas piesaistes veidošanu ar bērnu. Katri pieci eiro nodrošina pusstundu praktisku un psiholoģisku mācību – daļu no jaunās mācību programmas 21 stundas apjomā. Mācības būs bez maksas un tās plānots nodrošināt visā Latvijā. Programmu veido biedrība Plecs sadarbībā ar labākajiem nozares profesionāļiem – nodibinājuma Centrs Dardedze valdes locekli Lailu Balodi, BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītāju un bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu, ģimenes psiholoģijas centra Līna dibinātāju un psihoterapeiti Vitu Kalniņu, psiholoģi un psihoterapeiti Andriju Likovu u.c.

Maratonā pieprasītākās dziesmas

2017.gada labdarības maratona laikā pieprasītāko dziesmu TOP 10 iekļuva tikai pašmāju izpildītāji: pirmo trijnieku veidoja Intara Busuļa izpildītā dziesma Miglas rītsPrāta Vētras un Musiqq kopdarbs Debesis iekrita tevī, kā arī Prāta Vētras dziesma Tevis dēļ. Pieprasītāko dziesmu vidū bija arī Uzsniga sniedziņš balts Brāļu Ziemeļu izpildījumā, Putnu Balles dziesma Divi eņģeļi, Igo Alises iela, Mārtiņa Freimaņa izpildītā Pie Dieviņa gari galdi, Musiqq Silta sirds, Dona Zelta kamanas un Circenīša Ziemassvētki Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu kora dziedājumā. Līdzīgi bija arī 2016. gada pieprasītāko dziesmu rezultāti – pirmajā desmitniekā bija atrodami tikai latviešu mūziķi un dziesmu izpildītāji!

Par labdarības maratonu Dod pieci!

Labdarības maratons Dod pieci! Latvijā tiek organizēts kopš 2014.gada, jau piekto gadu aktualizējot kādu sabiedriski nozīmīgu tēmu. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai un atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem. Labdarības maratona virsmērķis ir cilvēciskāka vide – katrs Dod pieci! stāsts ir par to, kur mums kā sabiedrībai ar sevi vēl jāstrādā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas