Sākas tiesa par 298 cilvēku nonāvēšanu, notriecot reisu Nr. MH17 virs Ukrainas

Nīderlandē pirmdien, 9.martā, sākas tiesa par 298 cilvēku slepkavību, kas 2014.gadā notika, kad virs Ukrainas austrumiem tika notriekta pasažieru lidmašīna reisā Nr. MH17. Apsūdzētie ir trīs Krievijas un viens Ukrainas pilsonis, raksta BBC.

Starptautiskā Izmeklēšanas grupa, kur darbojušies Izmeklētāji no aviokatastrofas upuru valstīm Nīderlandes, Austrālijas, Malaizijas un Beļģijas, kā arī no Ukrainas, ir pavēstījusi, ka tai ir pierādījumi, ka 2014.gada 17.jūlijā pasažieru lidmašīna tika notriekta ar BUK raķešsistēmu, kas nākusi no militārās bāzes Krievijā.

Izmeklētāji uzskata, ka noziegumā ir vainojami Krievijas pilsoņi Igors Girkins, Sergejs Dubinskis un Oļegs Pulatovs, kuri tiek aprakstīti kā bijušie Krievijas izlūkdienestu darbinieki, kā arī Ukrainas pilsonis Leonīds Kharčenko.

Apsūdzētie ir izsludināti starptautiskā meklēšanā, viņiem ir nosūtītas tiesas pavēstes, tomēr nav zināms vai četrotne ir tās saņēmusi.

Ir maz ticams, ka apsūdzētie piedalīsies tiesas prāvā klātienē.

Aviokatastrofa 2014.gada vasarā notika Ukrainas austrumos, kurus tobrīd kontrolēja un arī pašlaik kontrolē Krievijas atbalstīti kaujinieku grupējumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas