Runā ar Krieviju par MH17 lidmašīnas notriecēju saukšanu pie atbildības

MH17 upuru piemiņas vieta Kanberā, Austrālijā

Nīderlandes un Austrālijas valdības pārstāvji ir pirmoreiz tikušies ar Krievijas kolēģiem, lai mēģinātu panākt, ka pie atbildības tiek sauktas personas, kuras 2014. gadā notrieca pasažieru lidmašīnu virs Ukrainas, nogalinot 298 cilvēkus.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra AFP, trešdien, 27.martā, Nīderlandes ārlietu ministrs Stefs Bloks (Stef Blok) pavēstījis: «Nesen notika pirmā trīspusējā tikšanās. (..) Tā kā konfidencialitāte šeit ir vitāli svarīga, mēs nevaram atklāt procesa saturu, tomēr es varu pateikt šādi: mēs joprojām esam koncentrējušies uz to, lai tiktu pie patiesības un panāktu taisnīgumu un atbildību.»

2018.gada maijā Nīderlandes un Austrālijas valdības pavēstīja, ka uzskata Krieviju par atbildīgu, ka 2014.gadā lidsabiedrības Malaysia Airlines reiss MH17, kas bija ceļaā no Nīderlandes uz Malaiziju, noslēdzās ar aviokatastrofu un visu pasažieru un apkalpes locekļu nāvi.

Valdību secinājums balstījās uz ilgā, starptautiskā izmeklēšanā konstatēto, ka lidmašīna virs prokremlisko separātistu kontrolētiem Ukrainas austrumiem notriekta ar BUK tipa raķeti, kas bijusi Krievijas armijas 53. pretgaisa brigādes rīcībā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins uz valstu paziņojumu atbildēja, norādot, ka lidaparāts nav notriekts ar BUK tipa raķeti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas