Sākts kriminālprocess pret kādu Lietuvas pilsoni par, iespējams, noziedzīgi iegūtiem teju 150 tūkstošiem

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par nedeklarētas un, iespējams, noziedzīgi iegūtas skaidras naudas – 1 498 900 Zviedru kronu (148 555 eiro) – pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai, ziņo VID.

2021.gada jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus Lietuvas Republikas pilsonim un transportlīdzeklim, kas šķērsoja Latvijas Republikas robežu Igaunijas – Latvijas robežšķēršošanas vietā Ainažos, konstatēja, ka persona ieved 1 498 900 Zviedrijas kronas (148 555 eiro). Ievestie naudas līdzekļi pēc kompetentās iestādes amatpersonas pieprasījuma netika deklarēti.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzētajiem noziedzīgiem nodarījumiem

par iespējamu noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Kā norāda VID, izmeklēšanas interesēs papildu informācija netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas