Sākusies skolotāju potēšana pret Covid-19

Turpinot vakcinācijas pret Covid-19 gaitu, no 12.aprīļa vakcinācijai tiek vērta vaļā vēl viena prioritāro iedzīvotāju grupa – izglītības iestāžu darbinieki. Vakcinācija šajā grupā notiks pakāpeniski, ņemot vērā Latvijā pieejamo pošu apjomu, atzīmē Veselības ministrija.

Vispirms vakcīnu pret Covid-19 saņems pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.–6.klašu pedagogi un darbinieki, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī pedagogi, kuri atsāk darbu klātienē.

Jau rīt pirmie izglītības iestāžu darbinieki saņems informāciju īsziņā un/vai e-pastā par tam ierādīto vakcinācijas veicēju, savukārt vakcinācijas veicējs sazināsies ar izglītības iestāžu darbinieku, lai piedāvātu noteiktu potēšanas dienu un laiku.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas datiem kopumā vakcinācijai klasificējas vairāk nekā 76 000 izglītības iestāžu darbinieku; šobrīd vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 savai vakcīnai pieteikušies vairāk nekā 15 000 iedzīvotāju, norādot savu piederību izglītības iestāžu darbinieku grupai.

Līdz ar to uz poti šobrīd pieteikušies 20% no visiem izglītības iestāžu darbiniekiem.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP): «Mēs visi ar nepacietību gaidām, kad bērni beidzot varēs atgriezties skolās. Pedagogu vakcinācija ir būtisks solis, lai mēs kopā pārvarētu šo pandēmiju, un visbeidzot atsāktu mācības klātienē. Šī vakcinācija veicinās arī interešu izglītības, nometņu un, iespējams, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizēšanu vasarā, protams, citā, neierastā formātā. Arī testēšana, ko veiksmīgi esam ieviesuši kopā ar Veselības ministriju, palīdz prognozēt un fiksēt asimptomātisku saslimšanu. Pedagogu vakcinācija ir papildus solis klātienes izglītības veicināšanai. Tas ir svarīgi visai sabiedrībai.»

Lasiet arī: Dziesmu un deju svētkus plāno rīkot «kaut kādā formātā», kaut arī epidemioloģiskās bažas ir lielas

No visiem vairāk nekā 15 000 iedzīvotājiem, kuri jau pieteikušies vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 un norādījuši savu piederību šai grupai, 11 529 sakrīt ar atsūtītajiem sarakstiem no Izglītības un zinātnes ministrijas. Tas nozīmē, ka jau šobrīd šos izglītības iestāžu darbiniekus varēs pakāpeniski virzīt vakcinācijai.

Turpinot potēšanas gaitas plānošanu vēlāk saskaņā ar Veselības ministrijas rīkojumu tiks uzsākta pārējo izglītības iestāžu darbinieku prioritāra vakcinācija, ja, veicot darba pienākumus, ir cieša saskare ar bērniem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas