Salaspilī dome ierobežo azartspēļu darbību

Piecu gadu laikā visām šobrīd Salaspilī esošām azartspēļu vietām būs jāpārtrauc sava darbība, informē Salaspils novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Zēberga.

Salaspils novada dome 29.decembra sēdē apstiprināja saistošos noteikumus un lokālplānojumu azartspēļu organizēšanas vietu noteikšanai Salaspils pilsētas teritorijā ar mērķi ierobežot azartspēļu pieejamību blīvi apdzīvotā pilsētas daļā. Tas nozīmē, ka

Kā noteic Azartspēļu un izložu likuma 42.pants, pašvaldībai ir tiesības izdot saistošos noteikumus, ar kuriem tiek noteiktas vietas un teritorijas, kurās azartspēles nav atļauts organizēt.

Pieņemtais lokālplānojums ierobežo azartspēļu rīkošanu vietās, kur dzīvo lielākā daļa Salaspils novada iedzīvotāju, atrodas lielākā daļa sabiedrisko pakalpojumu un pilsētas viesiem nozīmīga infrastruktūra un apskates objekti, norāda domē.

Lokālplānojuma teritorija aizņem 29% no pilsētas teritorijas (15,1 km2 ). «Lokālplānojumā esam iekļāvuši tieši tās blīvi apdzīvotās vietas, kur ir kultūrvēsturiskā vide, tūrisma objekti un citi aspekti, kur šis rūpals nebūtu iespējams. Kā zināms, šis uzņēmējdarbības veids Latvijā ir legāls, taču, ņemot vērā arī mūsu iedzīvotāju viedokli, mēs pieņemam šo lēmumu,» saka domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Domē norāda, ka jau vairāk nekā desmit gadus Salaspilī darbojas četras azartspēļu vietas, kuras koncentrējas vienā no lielākajām daudzstāvu apbūves teritorijām – HES ciematā. Tiešā tuvumā atrodas arī Salaspils 1.vidusskolas, Salaspils pamatskola, pirmsskolas izglītības iestādes un citi sabiedriskie objekti, kurus iedzīvotāji apmeklē ikdienā (sporta nams, sabiedriskās ēdināšanas vietas, bibliotēka, veikali).

Pilsētas teritorijā dzīvo aptuveni 18 tūkstoši cilvēku, tostarp vairāk nekā 5 000 bērnu.

Pilngadīgo personu skaits, kam būtu tiesības spēlēt azartspēles, sasniedz gandrīz 13 000.

«Tā kā vairākkārt ir pierādīta azartspēļu kaitīgā ietekme uz personas veselības, sociālo un ekonomisko situāciju, ir maksimāli jāierobežo šī rūpala pastāvēšana,» skaidro pašvaldība.

Tā atzīmē, ka azartspēļu attīstība centra pilsētvidē nav savienojama arī ar Salaspils novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju. Vadlīnijas paredz Salaspilī perspektīvā veidot tādu pakalpojumu klāstu, kas veido kvalitatīvu un pievilcīgu ģimenēm draudzīgu vidi, kā arī infrastruktūru, kas ir atbilstoša mūsdienīgai uzņēmējdarbībai.

Lēmumu par lokālplānojuma izstrādi Salaspils novada pašvaldība pieņēma jau 2020.gadā. Lokālplānojums ir izstrādāts tā, lai novērstu iespējamo interešu konfliktu starp sabiedrības un uzņēmējdarbības attīstības interesēm par azartspēļu organizēšanu konkrētajā pilsētas vietā un noteiktu teritorijas, kurās ir jāizvērtē aizlieguma ieviešana šo objektu izvietošanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas