bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 28.01.2020 | Vārda dienas: Kārlis, Spodris
LatviaLatvija

Salu tilta atjaunošanas grafiks apsteigts, taču gājēji neapmierināti ar pagaidu celiņiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Salu tilta otrās kārtas remontdarbi apsteidz plānoto darbu grafiku, taču vienlaikus iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar satiksmes organizāciju gājējiem un velobraucējiem.

Rīgas domes atbildīgās amatpersonas trešdien, 31.jūlijā, apsekoja Salu tiltu, lai pārliecinātos par būvdarbu gaitu. Kā klātesošajiem atgādināja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs,

darbi tika uzsākti 2018.gada jūnijā un tie jāpabeidz līdz 2020.gada jūnijam, taču bažu par termiņu ievērošanu nav, jo darbi norit raiti.

Arī atbildīgās būvkompānijas – SIA ACB un Tilts – darbu operatīvais vadītājs Armands Sviķis sacīja, ka darbi rit ļoti raiti un šogad uzņēmums plāno pabeigt pat lielāku darbu apjomu nekā sākotnēji plānots. «Ja nepievils laikapstākļi, domājam, ka uz oktobri būsim darbus pabeiguši 90% apmērā. Arī naudas plūsmu apgūstam ātrāk, nekā paredz grafiks, kas nozīmē, ka par līdzekļu pārdali būs jāvienojas ar domi,» sacīja Sviķis.

Nākamgad plānots veikt asfalta virskārtas ieklāšanu atsevišķos posmos, kā arī labiekārtošanas darbus.

Runājot par to, ka iedzīvotāji pauž sūdzības par satiksmes organizāciju un vides pieejamību būvdarbu zonā, Sviķis aicināja ņemt vērā, ka iedzīvotāji būtībā izmanto būvlaukumu un ir jārēķinās ar zināmām neērtībām.

«Normālos gadījumos šī teritorija būtu jāslēdz ciet pavisam, taču mēs mēģinām visu organizēt tā, lai iet uz priekšu darbi un tiek ievērotas arī drošības lietas. Mūs katru nedēļu pārbauda VSIA Latvijas Valsts ceļi ceļi un satiksmes organizācijas eksperti un līdz šim nav bijis noformēts neviens pārkāpums,» teica eksperts, norādot, ka objektā ir izvietoti vairāki simti zīmju satiksmes organizācijai.

Kritiku būvniekiem gan veltīja klātesošie biedrības Pilsēta cilvēkiem aktīvisti Māris Jonovs un Kaspars Zandbergs, vēršot uzmanību, ka, lai gan būvnieki domā par auto plūsmas organizēšanu, pavisam ir aizmirsts par gājējiem un velobraucējiem.

«Sekojot līdzi sociālajiem tīkliem, redzam, ka iedzīvotāji bieži vien šeit brien cauri šķembām un atduras pret barjerām bez jebkādām norādēm – kur jāiet tālāk.»

«Uz papīra droši vien viss izskatās labi, bet dabā neviens pat nav mēģinājis iziet šos maršrutus. Būvlaukumi ir paaugstinātas bīstamības zona, kur būtu īpaši jārūpējas par drošību, bet te pasaka, ka paši vainīgi, ja jums krīt uz galvas betons,» pauda Jonovs, norādot, ka, piemēram, centra pusē ir uzlikta tikai viena norāde, kurā atainotas pretējās debess puses un paši domes pārstāvji atzīst, ka neko no šīs zīmes nesaprot.

Aktīvistu ieskatā, būvniekiem būtu nepieciešams izvietot atbilstošas norādes, kā arī pieasfaltēt atsevišķas ietvju malas, lai nodrošinātu droši pārvietošanos, jo pretējā gadījumā iedzīvotāji meklē citas, daudz bīstamākas alternatīvas.

«Cilvēki mēģina iet pa braucamo daļu pretī auto plūsmai, iet apkārtceļus un tamlīdzīgi,» situāciju ieskicēja Jonovs.

Būvnieki gan sevi aizstāvēja, norādot, ka viņiem nav tiesību izvietot vairāk satiksmes risinājumus, nekā paredzēts projektā. To, kādēļ šādi risinājumi nav paredzēti darbu organizācijas projektā, neviena no atbildīgajām amatpersonām gan atbildēt nevarēja, vien secināja, ka darbu izstrādes laikā vairāk ticis domāts par auto plūsmas regulēšanu.

Kopumā runājot par būvdarbu norisi, Reinbahs darbu kvalitātei veltīja arī kritiku, norādot, ka nav pareizi nostiprināti borti, kas nākotnē var rezultēties ar daudz ātrāku to sadrupšanu. Tāpat augsnei, kur plānota zaļā zona, konstatēti dažādi piemaisījumi – stikls, akmeņi un tamlīdzīgi.

«To nepieciešams novērst, lai zāle varētu tur normāli augt un nebūtu putekļu. Visas šīs lietas esam piefiksējuši un liksim mainīt, jo ilgtermiņā tās ļoti lietas ietekmēs dzīves kvalitāti,» teica departamenta vadītājs.

To, ka darbi objektā notiek atbilstoši izstrādātajam projektam, apstiprināja arī SIA Geo Consultants būvuzraugs Juris Ozols, kurš norādīja, ka būtiski pārkāpumi būvnieku darba procesā līdz šim konstatēti neesot un darbi tiks paveikti termiņā. Vides pieejamību Ozols vērtēja kā apmierinošu.

Kā ziņots, Salu tilta otrās kārtas laikā tiek pārbūvēta estakāde pār Bieķengrāvi, satiksmes pārvads pār Krasta ielu, tilts pār Bieķengrāvi Mūkusalas apļa daļā, kā arī satiksmes pārvads Lucavsalā un četras estakādes Zaķusalā.

Tilta pārbūves laikā tiek nomainītas monolītās brauktuves plātnes, izbūvēts jauns segums, sakārtota lietus ūdens kanalizācijas sistēma, izbūvēts apgaismojums, uzstādītas jaunas inženierkomunikācijas un videonovērošanas kameras.

Salu tilta otrās kārtas būvniecības izmaksas ir 19,7 miljoni eiro un būvdarbus veic pilnsabiedrība ACB un Tilts.


Pievienot komentāru

Igauņu zemnieki pērn ievākuši rekordlielas ražas

Igaunijā 2019.gads bijis zemniekiem labvēlīgs laiks, jo izaudzētas rekordlielas ražas un arī kultūraugu ražība uz vienu hektāru bijusi rekordaugsta, tā aplēsusi Igaunijas Statistikas pārvalde.

Brexit pārejas periodā Latvijas pilsoņiem saglabāsies esošā veselības aprūpes kārtība

Brexit pārejas perioda ietvaros Latvijas valstspiederīgajiem saglabāsies līdzšinējā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība, informē Nacionālais veselības dienests.

Elektrības cena pagājušajā nedēļā Baltijā pieauga par procentu

Elektroenerģijas cena biržā Nord Pool pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā pieauga par 1%, informē AS Latvenergo pārstāvji.

ZM: Ēdināšanas uzņēmumos konstatētie pārkāpumi lielākoties saistīti ar higiēnas prasību neievērošanu

Ēdināšanas uzņēmumos, kuri sniedz pakalpojumus Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs, konstatēti pārkāpumi, kas lielākoties saistīti ar vispārīgo higiēnas prasību neievērošanu.

Ebreji Aušvicas atbrīvošanas gadadienā norāda uz antisemītismu kā šodienas problēmu

Bijušajā Aušvicas koncentrācijas nometnē, kur savulaik iznīcināti 1,1 miljons cilvēku, pirmdien, 27.janvārī, norisinās piemiņas pasākums par godu 75 gadadienai kopš tās atbrīvošanas.

Kristīne Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā

Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā, lai, iespējams, iegūtu papildus pierādījumus par viņai inkriminētajām apsūdzībām.

Stradiņa slimnīcai pacienti parādā ap 0,7 miljonus eiro

Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai pacienti ir palikuši parādā 686 774 eiro, liecina iestādes apkopotie dati pērnā gada izskaņā.

SPKC: Saņemot sūtījumus no Ķīnas, inficēšanās ar koronavīrusu nav iespējama

Saņemot sūtījumus no Ķīnas, inficēšanās ar koronavīrusu nav iespējama, jo tas nespēj ilgstoši izdzīvot ārējā vidē.

Afganistānā avarē lidmašīna, paziņo varasiestādes

Afganistānas varasiestādes paziņojušas par lidmašīnas avāriju teritorijā militārā grupējuma Taliban klātbūtni. Pagaidām nav zināms pasažieru un apkalpes liktenis.

Saeimas opozīcijas deputāti rosina ar digitālo nodokli aplikt «interneta milžus»

Saeimas opozīcija izskatīšanai parlamentā iesniegusi likumprojektu, kas paredz digitālā nodokļa ieviešanu Latvijā.

Tiesa atstāj spēkā KNAB lēmumu par sodu Dienas Biznesam slēptās aģitācijas lietā

Artuss Kaimiņš intervijā BNN paudis, ka, iespējams, Aldis Gobzems slēpti ir izmantojis ietekmi, lai rakstus par KPV LV «iebīdītu» laikrakstā, kas varētu piederēt politbiznesmenim Aināram Šleseram.

Ēnu dienas organizatori: Arvien vairāk jauniešu ieinteresēti darbā veselības aprūpē

Audzis to skolēnu skaits, kas savu profesiju nākotnē vēlas saistīt ar veselības aprūpi, liecina  Junior Achievement Latvia veiktā aptauja.

Lauku atbalsta dienestā darbu sāk virtuālā asistente Ieva

Lauku atbalsta dienestā darbu uzsāk virtuālā asistente Ieva jeb Ieinteresēta Elektroniska Virtuālā Asistente, kuras uzdevums būs palīdzēt klientiem atrast atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem jebkurā diennakts laikā.

Ķīnā koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 81, saslimšanas gadījumi – 2 800

Ķīnā to cilvēku skaits, kuru dzīvības prasījis koronavīrusa uzliesmojums, ir pieaudzis līdz 81, tikmēr valstī ir reģistrēti 2 827 saslimšanas gadījumi.

Swedbank: Tiek 27% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pārzina nodokļu atvieglojumus

Tikai katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka pilnībā pārzina nodokļus un atvieglojumus, kas tiek piemēroti viņa darba algai, atklāj Swedbank Finanšu institūta veiktais pētījums.

Kas Lielbritānijā notiks Brexit dienā un pēc tās?

Lielbritānija šajā piektdienā, 31.janvārī, sāks izstāšanos no Eiropas Savienības. Kas valstī mainīsies šajā dienā?

Baltijas Ekspresis: Situāciju tranzītā uzlabos tirgus atvēršana brīvai konkurencei un LDz politikas maiņa

Kravu apmēra samazinājuma tendenci Latvijā iespējams mazināt, steidzami pārskatot un būtiski samazinot LDz monopola pakalpojumu cenas, kas ir iespējams, ievērojami uzlabojot LDz darbības izmaksu efektivitāti.

LTV: Ministrija, neveicot plašākus pētījumus, skatīšanai valdībā virzīs izmaiņas koku ciršanas noteikumos

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ignorēs VARAM iebildumus pret koku ciršanas noteikumu maiņu un bez papildu visaptverošu pētījumu veikšanas plāno tos virzīt tālāk izskatīšanai valdībā, vēsta LTV raidījums de facto.

Adlers šonedēļ pametīs Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļas virsprokurora amatu

Janvāra beigās vairākus mēnešus pirms amata pilnvaru termiņa beigām pensijā dosies Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers.

Amatpersonas nesniedz skaidru atbildi par valsts dotācijām LDz

Atbildīgās amatpersonas nesniedz skaidru atbildi, vai VAS Latvijas dzelzceļš nonācis vai drīzumā nonāks līdz situācijai, kad kompānijai būs nepieciešama valsts budžeta palīdzība.

NBA zvaigznes Braienta aviokatastrofa notikusi lidošanai bīstamos apstākļos

Helikoptera avārija ASV, kas prasījusi NBA basketbola zvaigznes Kobes Braienta un vēl astoņu cilvēku dzīvības notikusi apstākļos, ko policija uzskatījusi par pārāk bīstamiem, lai lidotu.

Linkaits: Iespējams, valstij vajadzētu investēt ostu terminālī, lai nodrošinātu kravu plūsmu

Iespējams, valstij vajadzētu investēt ostu terminālī, lai nodrošinātu, piemēram, Baltkrievijas kravu plūsmu, izteicies satiksmes ministrs Tālis Linkaits, komentējot potenciālo sadarbību ar Baltkrieviju naftas produktu pārvadājumos.

ENAP, iespējams, sācis kriminālprocesu par Olainfarm padomes veiktajām darbībām Rebenoka laikā

ENAP, iespējams, sākusi kriminālprocesu par farmācijas uzņēmuma Olainfarm kādreizējās padomes darbībām, kad to vadīja Pāvels Rebenoks un jurists Mārtiņš Krieķis, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Raidījums: Gerhards, iespējams, AS Latvijas Valsts meži izveidojis ietekmīgu amatu savam ilggadējajam kolēģim

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, iespējams, izveidojis amatu savam ilggadējajam kolēģim Jānim Lapiņam ministrijas pakļautībā esošajā uzņēmumā Latvijas Valsts meži, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Turcijas zemestrīcē izglābti 45 cilvēki

Glābšanas dienesti Turcijā samazinājuši gruvešu pārmeklēšanas darbu apmērus pēc piektdienas, 24.janvāra, zemestrīces, kas prasījusi ne mazāk kā 36 cilvēku dzīvības.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!