Salvadora kā pirmā valsts pasaulē atzīst bitcoin par oficiālu valūtu

Salvadora Centrālamerikā kļuvusi par pasaulē pirmo valsti, kura apstiprinājusi elektronisko maksājumu līdzekli bitmonētas (angļu val. – bitcoin) kā valsts nacionālo valūtu, vēsta ASV raidorganizācija CNN.

Sākot no otrdienas, 7.septembra, Salvadorā ir spēkā divas nacionālās valūtas – ASV dolārs un bitmonētas.

Pirmdien, 6.septembrī, Salvadoras prezidents Najibs Bukele (Nayib Bukele) pavēstīja, ka valsts valdība ir iegādājusies kopumā 400 bitmonētas, kuru vērtība pēc pašreizējiem elektroniskās naudas tirdzniecības rādītājiem ir nepilns 21 miljons ASV dolāru (18 miljoni eiro).

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Prezidents rosina 90% vakcinācijas mērķi, SVF saskata ekonomikas pārkaršanas risku

Salvadoriešiem būs pieejams lejupielādei īpašs Chivo elektroniskais maciņš, kas ir valsts iestāžu izveidota lietojumproramma, kas šim maksājumu līdzeklim aizstāj bankas kontu. «Bitmonētu ieviešana Salvadorā ir process ar mācīšanos. Tāds būs katrs nākamais solis, un mēs nesasniegsim visu vienā dienā, arī vienā mēnesī ne,» prezidents Bukele rakstījis mikroemuāru vietnē Twitter. «Taču mums ir jālauž pagātnes ieražas.»

Dienvidamerikas valsts sākusi sadarbību ar digitālās naudas uzņēmumu Strike, lai izveidotu bitmonētām nepieciešamo digitālo un fizisko infrastruktūru. Salvadoras valdība lēmumu uzticēties elektroniskai valūtai, kurai tās pastāvēšanas laikā ir bijusi ļoti svārstīga vērtība, skaidrojusi ar to, ka no valsts izceļojušie iedzīvotāji katru gadu saviem tuviniekiem sūta ievērojamas naudas summas, un bitmonētu ieviešana valstī ļaušot ietaupīt komisijas maksas par daudzajiem starptautiskajiem banku pārskaitījumiem. Uz pasaules fona Salvadora ir nabadzīga valsts, kurai 2020.gadā aizdevumu izsniedzis Starptautiskais Valūtas fonds, un kuras kredītreitings ASV aģentūras Moody’s vērtējumā ir neapskaužami zems.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas