Samazinot pārtikas PVN, samazinātos arī preču grupas nelegālā tirdzniecība

Mazumtirdzniecības tīklos plāno ieviest godīgu samazinātā pievienotās vērtības nodokli (PVN) svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām, vienojusies Zemkopības ministrija (ZM) ar Latvijas Tirgotāju asociāciju un Latvijas Pārtikas Tirgotāju asociāciju.

ZM tuvākajā laikā plāno iesniegt valdībā informatīvo ziņojumu par PVN samazināšanu līdz 5% svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām, ko ierosināja ZM izveidotā darba grupa, kam bija uzdots pētīt PVN samazināšanas iespējas pārtikai. Pēc informatīvā ziņojuma sniegšanas ZM aicinās valdību veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos.

«Esmu gandarīts, ka Zemkopības izveidotā darba grupa, operatīvi izanalizējot situāciju, nonāca pie slēdziena, ka Latvijā jau tagad ir nepieciešams un iespējams samazināt PVN svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām līdz pieciem procentiem, kas veicinās Latvijā audzēto dārzeņu, augļu un ogu tirgus daļas palielināšanos un būs arī ieguvums iedzīvotājiem. Līdz šādam lēmumam nonācām, pateicoties Zemkopības ministrijas, ražotāju un tirgotāju nevalstisko organizāciju konstruktīvam darbam,» uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

ZM jau informēja, ka marta sākumā ZM izveidotās darba grupas nozaru eksperti vienojās aicināt valdību samazināt PVN svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām līdz 5% (no 21%). Eksperti arī bija vienisprātis, ka PVN jāsamazina tiem svaigajiem dārzeņiem, augļiem un ogām, ko var izaudzēt Latvijā.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irīna Pilvere, kura detalizēti pētījusi PVN pārtikai samazinājuma ietekmi uz lauksaimniecības nozari, uzsvēra, ka samazināts PVN dārzeņiem, augļiem un ogām, ja PVN samazināšanu godprātīgi ievēros mazumtirgotāji, veicinās Latvijas dārzeņu un augļu ražotāju konkurētspēju, palielinās iedzīvotāju pirktspēju un līdz ar to Latvijā izaudzēto dārzeņu un augļu pārdošanas apjomus. Kas nav mazsvarīgi, samazinoties dārzeņu, augļu un ogu cenām mazumtirdzniecībā, samazinātos šās preču grupas nelegālā tirdzniecība,teikts ZM ziņojums.

Ref: 225.000.103.519

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas