Sanita Bajāre izvēlēta par Finanšu nozares asociācijas vadītāju

Sanita Bajāre

Pēc Finanšu nozares asociācijas padomes apstiprinājuma saņemšanas par asociācijas jauno vadītāju izvēlēta Sanita Bajāre, informē organizācijā.

«Par Sanita Bajāres kandidatūru balsoja vairākums Finanšu nozares padomes locekļi, atbalstot Sanitu Bajāri šim nozarei svarīgajam amatam. Finanšu nozares asociācija ir nozīmīgs sarunu partneris valdībai, parlamentam, uzņēmēju organizācijām, kā arī citām organizācijām, un mums kā asociācijai vienmēr ir bijis svarīgi būt novērtētam un konstruktīvam sarunu partnerim, līdz ar to ar Sanitas Bajāres pievienošanos turpināsim iesākto dialogu, lai stiprinātu gan finanšu sektora lomu valsts mērogā, gan arī palīdzot stiprināt finanšu sektora un valsts kopējo cīņu pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas mēģinājumiem,» skaidro Finanšu nozares asociācijas padomes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Bajāre asociācijas vadītājas pienākumus sāk pildīt no šī gada 25.novembra.

«Uzskatu, ka mana pieredze un zināšanas būs būtiskas, palīdzot asociācijas biedriem ieviest ilgtspējīgus darbības modeļus un aktīvi realizējot tehnoloģiju attīstības projektus, kā arī virzot nepieciešamā regulējuma aktualizēšanu ilgtspējīgas finansēšanas un investīciju jomās,» pauž Bajāre.

«Mana pieredze, koordinējot Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmu sadarbībā ar starptautiskiem aizdevējiem un vadot eiro ieviešanas projektu, dod man pamatu pārliecībai, ka jebkurš, pat ļoti vērienīgs projekts, var tikt ieviests norādītajā laikā, budžetā un kvalitātē, ja iesaistītās puses sadarbojas un vienoti izprot mērķa sasniegšanas būtiskumu. Šobrīd mūsu priekšā ir izaicinājums saistībā ar Moneyval novērtējumu, un es darīšu visu iespējamo, lai mēs radītu pārliecību starptautiskajiem partneriem par Latvijas mērķi veikt nepieciešamās pārmaiņas. Gadi, kurus esmu nodzīvojusi ārpus Latvijas, ļauj man secināt, ka jau šobrīd Latvijas finanšu nozare pakalpojumu klāsta, kvalitātes un sniegšanas ātruma ziņā ir priekšā daudzām attīstītām valstīm,» stāsta Bajāre.

Jaunās Finanšu nozares asociācijas vadītājas galvenās prioritātes būs kopā ar asociācijas komandu realizēt 2020.gada plānu, kurā būtiskākie uzsvari ir turpmāks darbs pie ilgtspējīgas kreditēšanas nodrošināšanas, kā arī finanšu noziegumu apkarošana caur noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas ierobežošanu, sadarbojoties ar Finanšu izlūkošanas dienestu, Valsts ieņēmumu dienestu un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, tāpat arī digitālo prasmju un digitālās drošības veicināšana kopā ar asociācijas biedriem un citiem partneriem.

Lasiet arī: Bijusī Finanšu ministrijas valsts sekretāre Bajāre būtu gatava kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu

Bajāre no 2005.gada līdz 2011.gadam bija Finanšu ministrijas eiro projekta vadītāja, savukārt no 2011.gada līdz 2014.gadam – ministrijas valsts sekretāre. No 2012.gada līdz 2014.gadam viņa atradās arī Eiropas Investīciju bankas padomē, bet no 2014.gada līdz 2016.gadam – vadošā pozīcijā Pasaules Bankā. Savukārt no 2016.gada līdz 2018.gadam Bajāre bija atbildīga par uzņēmumu apkalpošanu bankā Citadele.

Uz organizācijas vadītāja amatu kopumā bija pieteikušies vai tika uzrunāti 20 kandidāti. Atlases procesu veica personāla atlases kompānija Amrop.

Finanšu nozares asociācija ir sabiedriskā organizācija, kas pārstāv Latvijas finanšu nozari nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Tā apvieno ne vien Latvijā reģistrētās bankas un ārzemju banku filiāles, bet arī finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumus, jau pieredzējušus tehnoloģiju uzņēmumus un saistīto nozaru uzņēmumus. Šobrīd Finanšu nozares asociācija apvieno 33 finanšu nozares uzņēmumus un darbojas saskaņā ar biedru sapulces apstiprinātiem statūtiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas