Saremontēto bedru apjoms asfaltētajiem valsts autoceļiem ar augstāko uzturēšanas klasi ir samazinājies par 33%

Saremontēto bedru apjoms uz A uzturēšanas klases autoceļiem salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir samazinājies par 33%, šogad tas ir veikts vairāk nekā 67 tūkst. kvadrātmetru apjomā, savukārt 2019.gadā vairāk nekā 100 tūkst. kvadrātmetru apjomā. Saremontēto bedru apjoms ik gadu samazinās, jo notiek intensīvi rekonstrukcijas darbi uz asfaltētājiem valsts galvenajiem autoceļiem, kas būtiski ir uzlabojis autoceļu segumu stāvokli, vēsta VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs (LAU).

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, bedru masveida remonts uz A uzturēšanas klases valsts autoceļiem jāveic līdz 1.jūnijam, uz B uzturēšanas klases autoceļiem līdz 15.jūnijam, C un D uzturēšanas klases autoceļiem līdz 1.jūlijam. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek remontētas visa gada garumā.

Remontdarbi tiek veikti prioritārā secībā, ņemot vērā autoceļa uzturēšanas klases (A – augstākā uzturēšanas klase, B, C, D – zemākā uzturēšanas klase). Uzturēšanas klases ir noteiktas ņemot vērā autoceļa satiksmes intensitāti, sociālekonomisko nozīmi un autoceļu klasifikāciju – valsts galvenie, reģionālie, vietējie autoceļi, skaidro LAU.

Autoceļu lietotājiem jāņem vērā, ka veicot bedru remontu, uz autoceļa tiek izvietotas ātruma ierobežojuma un brīdinājuma zīmes. Remontdarbu laikā to norises vietā lokāli sašaurina brauktuvi un ierobežo braukšanas ātrumu, attiecīgi 70 km/h un 50 km/h. LAU aicina transportlīdzekļu vadītājus ievērot ātruma ierobežojumus un distanci, lai neapdraudētu savu un remontdarbu veicēju drošību.

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī aplikācija Waze, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Tāpat par bīstamām situācijām uz ceļa aicinām informēt arī VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas