Sargies antikrista, tā viedtālruņu lietotājus brīdina Krievijas baznīcas galva

Krievijas pareizticīgās baznīcas vadītājs patriarhs Kirils

Krievijas pareizticīgās baznīcas vadītājs aicinājis viedtālruņu lietotājus uzmanīties, jo cilvēku atkarība no viedtālruņiem un citām datortehnoloģijām varot novest pie antikrista atnākšanas.

Otrdien, 8.janvārī, intervijā Krievijas valsts telekanālam Rossija 1, patriarhs Kirils sacījis: «Antikrists ir cilvēks, kurš būs vispasaules tīmekļa galvgalī un kontrolēs visu cilvēci».

Kā interviju citē britu raidorganizācija BBC, garīdznieks, kurš vada Krievijas pareizticīgo baznīcu kopš 2009.gada, skaidrojis: «Katru reizi, kad lietojat savu datorierīci, vai jūs ieslēdzat savu atrašanās vietu vai nē, kāds var noskaidrot, kur tieši jūs atrodaties, kādas tieši ir jūsu intereses, un no kā tieši jūs baidāties. (..) Ja šo informāciju var kontrolēt no vienas konkrētas vietas, tad šāda vara ir priekšvēstnesis antikrista atnākšanai».

Pareizticīgās baznīcas galvas spilgtie izteikumi Krievijas sociālos tīklos atsevišķos gadījumos uztverti ar ironiju. Vairāki lietotāji publicējuši foto ar garīdzniekiem, kuri lieto viedtālruņus. Tikmēr citi norādījuši uz patriarha Kirila saikni ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmu, ko virkne Rietumvalstu vaino agresīvu datorspeciālistu vienību uzturēšanā un smagu kibernoziegumu pastrādāšanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas