Sarkanais Krusts: Nevakcinēšanās pret vīrusu var izraisīt otru pandēmiju

Maldinošas informācijas izplatība par COVID-19 vakcīnu daudzviet pasaulē ir raisījusi daļas sabiedrības neuzticēšanos, un tādēļ var radīt otru pandēmiju, tā vērtējis starptautiskās humānās palīdzības organizācijas Sarkanais Krusts vadītājs, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Frančesko Roka (Francesco Rocca), Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas priekšsēdētājs, pirmdien, 30.novembrī, attālinātā preses konferencē norādījis, ka uzveikt jauno koronavīrusu nozīmēs arī uzveikt «paralēlu neuzticēšanās pandēmiju».

Lasiet arī: Par iedarbīgāko COVID-19 vakcīnu vēlas 35 ASV dolārus. Kāda cena pārējām?

F.Roka, kurš ir arī Itālijas Sarkanā Krusta priekšsēdētājs, atsaucies uz ASV Džonsa Hopkinsa Universitātes veiktu pētījumu par 67 pasaules valstīm, kur atklāts, ka vairākās no tām, ieskaitot Franciju un Japānu, samazinās sabiedrības atbalsts vakcīnai.

Ceturtdaļā no pētījumā iekļautām valstīm, šis atbalsts esot bijis zem 50% robežas.

«Uzskatām, ka tiem vērienīgiem, saskaņotiem pūliņiem, kas nepieciešami, lai taisnīgā veidā ieviestu COVID vakcīnu, līdztekus būs nepieciešami tikpat vērienīgi pūliņi, lai jau laikus izveidotu un saglabātu uzticēšanos,» tā Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas priekšsēdētājs, kā viņa pausto citē DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas