Sarosījušies noziedznieki, kas pārtver uzņēmumu e-pastus un izkrāpj naudu

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) saņēmusi informāciju par krāpniekiem, kuri pārtver uzņēmumu elektronisko pastu, iegūst informāciju par rēķiniem un izkrāpj naudu.

ENAP informē, ka krāpnieki izmanto dažādu ārzemju uzņēmumu e-pasta sistēmu zemo drošības līmeni. Krāpnieki, uzlaužot dažādu uzņēmumu e-pastu serverus, iegūst informāciju par reāli notikušu darbību rēķiniem.

Pēc tam, maldinot uzņēmumu sadarbības partnerus, kuriem adresēti pārtvertie e-pasti, nosūta pavadzīmes vai rēķinus, kuros norādīti krāpnieku bankas rekvizīti. Cietušie, nepārliecinoties par rekvizītu precizitāti, pārskaita konkrēto naudas summu krāpnieku bankas kontam, tādā veidā radot mantisko kaitējumu savam uzņēmumam.

Par minētajiem krāpšanas mēģinājumiem Valsts policija ir sākusi pārbaudi.

ENAP aicina uzņēmuma vadību un darbiniekus, kuri ir atbildīgi par finanšu darījumu veikšanu, būt uzmanīgiem un, pirms tiek veikts naudas pārskaitījums sadarbības partneriem, pārliecināties, ka rēķinā norādītais bankas nosaukums, bankas konts un uzņēmuma nosaukums atbilst sadarbības partnera norādītajai informācijai.

Gadījumos, kad tiek novērotas izmaiņas sadarbības partnera bankas nosaukumā vai bankas kontā, piemēram, pēkšņi parādījusies informācija par ārzemju banku un tās kontu vai mainījies ierastais vietējais konts, jāsazinās ar sadarbības partneri, lai pārliecinātos par šīs informācijas precizitāti. Šādos gadījumos labāk izmantot alternatīvos saziņas līdzekļus, piemēram, sazināties telefoniski vai nosūtīt faksa vēstuli.

Ref: 102.000.102.12314

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas