SAS pilotu streiks iespaido 70 000 aviopasažieru plānus

Skandināvu lidsabiedrībā SAS piektdien sācies pilotu streiks, kura dēļ atcelti vairāk nekā 600 avioreisi, iespaidojot vai izjaucot ap 70 000 pasažieru lidojumu plānus.

Kā piektdien, 26.aprīlī, vēsta zviedru ziņu portāls The Local, trīs dienas ilgajā streikā piedalās lidsabiedrības piloti no SAS bāzēm Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā. Pēc pašas lidsabiedrības aplēsēm trijās streika dienās līdz svētdienai, 28.aprīlim, kopumā 170 000 pasažieru nāksies atcelt vai mainīt savus ceļojumu plānus.

Streiku sarīkojusi Zviedrijas Lidsabiedrību pilotu apvienība, kas norādījusi, ka vairākus mēnešus ilgās sarunās ar darbadevēju pārstāvjiem, nav izdevies panākt risinājumu situācijai, ka SAS pilotiem «pasliktinās darba apstākļi, darba grafiks kļuvis neprognozējams un pilotiem nav drošības sajūtas par darbavietu».

Tikmēr strīda sarunu otra puse, Zviedrijas Transporta uzņēmumu konfederācija, paziņojusi, ka tā nevar pieņemt pilotu prasību paaugstināt algas par 13%. Organizācija uzsvērusi, kā jāņem vērā, ka pilotu «algas jau pašlaik ir augstas ar vidējo mēnešalgu 93 000 kronu [8 780 eiro – BNN] apmērā».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas