bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 21.01.2020 | Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
LatviaLatvija

Saskaņa un bloks Rīgai! «iepauzē» ar atbalstu galvaspilsētas budžeta projektam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Saskaņa, Rīgai!, budžets, Rīgas dome, Rīgas domes budžets, atlikšana, nesaskaņas, vienošanās, budžeta pieņemšana, atlikšana

Rīgas domes Budžeta komisija otrdien, 14.janvārī, skatījusi pašvaldības 2020.gada budžeta projektu, taču koalīcijas partneru – Saskaņas un deputātu bloka Rīgai! – pārstāvji tajā nepiedalījās, lai gan tieši viņu balsis nepieciešamas budžeta apstiprināšanai.

Īsi pirms sēdes par budžeta prioritātēm žurnālistus informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) un GKR pārstāvju vadīto nozaru komiteju vadītāji.

Par budžetu ziņot preses konferencē nebija ieradies neviens no Saskaņas deputātiem, kuri vada Satiksmes un transporta lietu komiteju, kā arī Pilsētas īpašuma komiteju. Tāpat par budžetu neziņoja Neatkarīgo deputātu frakciju pārstāvošais Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Aleksejs Rosļikovs.

Domes priekšsēdētāja vietnieki Druvis Kleins un Anna Vladova (S) sacīja, ka sarunas ar GKR partneriem notiek frakciju vadītāju līmenī, taču pagaidām paraksti par Burova gāšanu atsaukti nav.

«Ir saņemts GKR priekšlikums, kurā viņi aicina mūs parakstus atsaukt un sēsties pie sarunu galda. Viņu piedāvājumu izskatīsim,» pauda politiķe. 

Tikmēr deputātu bloku Rīgai! pārstāvošais Druvis Kleins atzina, ka viņi GKR piedāvājuši savu redzējumu, «kā tikt ārā no situācijas», taču, kāds ir šis redzējums, sīkāk komentēt nevēlējās.

Taujāta, vai atbalstīs pašvaldības šī gada budžetu, Vladova pirms sēdes atzina, ka budžeta projektu nav redzējusi un 14.janvārī aicinās Budžeta komisiju pārtraukt, sākumā izskatot naudas pieprasījumus attiecīgajās nozaru komitejās. Vēlāk uz komisijas sēdi gan neviens no Saskaņas un bloka Rīgai! pārstāvjiem neieradās.

Kā norādīja Vladovas pārstāve Laila Ivāna, preses brīfings par budžetu bija plānots plkst. 13.30, bet budžeta komisija – plkst. 14.00, uz kuru saskaņieši ieradušies.

Ap plkst. 14.00 zālē tiešām bija vairāki Saskaņas deputāti, kuri vēlāk zāli atstāja. Pēc Ivānas teiktā, deputāti devušies prom, jo sapratuši, ka joprojām notiek preses brīfings, uz kuru viņu partijā esošie komiteju vadītāji neesot aicināti. Savukārt uz Budžetu komisiju saskaņieši neesot atgriezušies, jo neviens nav paziņojis par preses konferences beigām.

Komisijā piedalījās GKR pārstāvji, kā arī trīs no četriem opozīcijas partiju frakciju vadītājiem.

Budžeta izskatīšana gan tika atlikta līdz 22.janvārim, jo arī opozīcija vērsa uzmanību, ka daļā nozaru komiteju atsevišķas budžeta sadaļas nemaz nav skatītas.

Patlaban budžets attiecīgajās komitejās nav pieņemts Mājokļu un vides, Satiksmes un Pilsētas attīstības departamentam, kā arī atsevišķām to pakļautībā esošajām iestādēm.

Finanšu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Uldis Rakstiņš deputātiem sacīja, ka lai gan atbalstoši lēmumi šajās komitejās nav pieņemti, deputāti ar budžetu projektiem noteikti ir iepazinušies un, arī veidojot kopējo budžetu, ir ņemti vērtā pašvaldības lietvedības sistēmā pieejamie dokumenti, kurus varējis lasīt ikviens domnieks. Līdz ar to, finansista ieskatā, neraugoties uz to, ka komitejas budžetu virzību nav atbalstījušas, deputāti būtu spējīgi budžetu skatīt domes sēdē.

Deputāts Viesturs Zeps (LA) gan vērsa uzmanību, ka, piemēram, Satiksmes departamenta budžets vispār nav ticis skatīts ne reizi, kā rezultātā komisijas vadītājs Burovs piekrita mēģināt konkrēto departamentu budžetus atkārtoti skatīt komiteju sēdēs nākamnedēļ.

Lasiet arī: No Rīgas satiksmes valdes atsaukts Jakrins un amatu atstājusi Epalte-Drulle

BNN jau iepriekš vēstīja, ka decembrī daļu pašvaldības iestāžu 2020.gada budžeta pieprasījumu komitejās neizdevās virzīt tālākai apstiprināšanai, jo vairumā sēžu nepietika kvoruma. Kādā no komitejām sēžu zāli atstāja koalīcijas pārstāvji, bet citās – opozicionāri.

Rakstiņš gan vērsa uzmanību, ka pēdējais brīdis, kad Finanšu departamentam jāsaņem deputātu apstiprinātais budžeta projekts, ir 28.janvāris. Līdz ar to Budžeta komisija atlikta līdz 22.janvārim. Rīgas domes sēdē budžetu plānots apstiprināt 30.janvārī.

Ņemot vērā politiski nestabilo situāciju pašvaldībā, pagaidām gan nav skaidrs vai deputātiem izdosies pašvaldības galveno finanšu dokumentu veiksmīgi izskatīt, jo, piemēram, Pilsētas attīstības komitejā koalīciju veidojošajiem spēkiem nemaz nav deputātu pārsvars.

Aizvadītajā nedēļā partijas Saskaņa un deputātu bloka Rīgai! politiķi paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties. 

GKR savukārt uzsvērusi, ka neplāno piekrist koalīcijas partneru piedāvājumam un nebalsos par Rīgas domes priekšsēdētāja nomaiņu.

Līdz ar to Saskaņai un blokam Rīgai! bez opozicionāriem nav pietiekami balsu mēra gāšanai, jo kopā abos spēkos ir 20 deputāti, taču šo lēmumu pieņemšanai nepieciešama vismaz 31 balss.


Pievienot komentāru

Klimatam veltītā Davosas forumā pretējus skatījumus paudīs Tunberga un Tramps

Davosā, Šveicē otrdien, 21.janvārī, sākas Pasaules Ekonomikas forums, un tas ir veltīs ekonomikas pārmaiņām ceļā uz ilgtspējīgu tautsaimniecību. Pretēji skatījumi ir gaidāmi ASV prezidenta Donalda Trampa un klimata aktīvistes Grētas Tunbergas.

Arī Jūlija Krūmiņa sodīšana par nelikumīgu partijas finansēšanu neesot iemesls ZZS nepiešķirt valsts finansējumu

Prokuratūras piemērotais naudas sods uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam neliedz pārtraukt valsts finansējuma izmaksu Zaļo un zemnieku savienībai.

Gaisa spēku komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Viesturs Masulis

Pulkvežleitnants Masulis dienējis dažādos amatos Gaisa spēkos, tostarp bijis Gaisa telpas novērošanas eskadriļas komandieris un Gaisa spēku štāba priekšnieks, un starptautisku dienesta pieredzi ieguvis NATO štābā.

Ģirģens: Plašāks pretendentu loks VP vadītāja amatam būtu sabiedrības interesēs

Plašaks pretendentu loks Valsts policijas priekšnieka amatam būtu sabiedrības interesēs, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Valodas inspektori Igaunijā lūdz Hesburger pārtulkot «drive-in» zīmes

Igaunijas Valodas inspekcija norādījusi somu ātrās ēdināšanas tīklam Hesbruger, ka tas pārkāpj Valodas likumu, izvietojot zīmes ar anglisko uzrakstu «drive-in» bez tulkojuma igauņu valodā.

Piemin arī barikāžu laika žurnālistus

«Var jau būt, ka toreiz zāle bija zaļāka un mēs paši – jaunāki, bet mēs un mūsu atmiņas ir tās pašas – par Latvijas brīvību.»

Lietuva pārdēvēs autoceļus, godinot Baltijas ceļu; mudinās Latviju un Igauniju darīt tāpat

Lietuva plāno godināt Baltijas ceļa akciju, par Baltijas ceļu nosaucot maģistrālos autoceļus, uz kuriem cilvēki tolaik veidoja dzīvo ķēdi, kā arī iecerējusi aicināt līdzīgi rīkoties arī Latviju un Igauniju.

Akciju cenas sarūk, investoriem pārdodot sadārdzinājušās akcijas

Akciju cenas piektdien bija kāpušas un Volstrītas indeksi pieauguši līdz jauniem rekordiem, jo spēcīgi Ķīnas ekonomikas dati uzlaboja globālās ekonomikas perspektīvu pēc ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanās.

Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām kandidātiem VP vadītāja amatam, nevis pret konkursa rīkošanu

Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām Valsts policijas vadītāja amata kandidātiem, bet nevis pret konkursa rīkošanu, pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem pavēstījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Lietuvā novēro jaunuzņēmumu pieplūdumu no valstīm ārpus ES

Lietuvā 2019.gadā uzskaitīts divkārt vairāk ārvalstu jaunuzņēmumu, kuri izmantojuši īpašu vīzu programmu, kas ļauj iegūt uzturēšanās atļauju, ja tiek izpildītas konkrētas konkrētu kapitāla vai nodarbinātības prasības.

Saskaņa aizvien gatava cīnīties par Burova atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Saskaņas frakcija joprojām ir noskaņota censties panākt Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, atzina Saskaņas frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

ANO: Valstis nedrīkst klimata bēgļus sūtīt mājās

Valstīm ir nelikumīgi sūtīt cilvēkus atpakaļ viņu dzimteni, ja tajā šo cilvēku dzīvības var apdraudēt klimata izmaiņas, tā ANO Cilvēktiesību komiteja secinājusi lietā par kāda applūstošas Okeānijas salu valsts pilsoņa lūgumu Jaunzēlandei dot viņam patvērumu.

Nemiro: Rebenoks ir viens no Latvenergo padomes locekļu konkursā uzvarējušajiem

Lēmumu par jauno AS Latvenergo padomi, kurā plānots iekļaut arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Rebenoku, varētu pieņemt nākamais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, sacīja Nemiro.

Konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%

Salīdzinājumā ar 2018.gadu, pērn konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%, informē SIA Autotransporta direkcija.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pērn Latvijā sarucis par 15,8%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pagājušajā gadā Latvijā samazinājies par 15,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu un bija 41,492 miljoni tonnu.

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kaimiņš aicina KPV LV biedrus kongresā lemt par partijas likvidāciju

KPV LV šobrīd valstij nodara vairāk ļaunumu nekā labuma un vairs nav iespējams to izglābt, tā intervijā Latvijas Radio paudis Artuss Kaimiņš, aicinot partijas biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra rotēšana uz CSP atkarīga no atbilstoša atalgojuma

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro iecerējis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti pārcelt Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatā, tomēr Eglītis šai rotācijai piekritīs, ja viņam tiks nodrošināts atbilstošs atalgojums.

Pērn Latvijā piedzimuši 18,6 tūkstoši bērnu un noslēgtas 12 913 laulības

Jaundzimušo skaits Latvijā krītas ceturto gadu pēc kārtas. 2019.gadā reģistrēti 18 589 bērni, kas ir par 725 mazāk nekā 2018.gadā.

Igaunijā krītas ražotāju cenu indekss

Igaunijā rūpnieciskās produkcijas ražotāju cenu indekss 2019.gada gaitā sarucis par 1,2%, visstraujāk – enerģētikā, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

LTV: Kopš Rīgas strūklaku apkopes uzticēšanas privātuzņēmējam, darbu izmaksas trīskāršojušās

Kopš Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Rīgas strūklaku apkopi nodevis privātuzņēmējam, šo darbu izmaksas pieaugušas vairāk nekā trīskārtīgi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Igaunijas ministre satraukta par ārvalstnieku imigrācijas apjomu

Igaunijā, 2019.gadā jau piekto gadu pēc kārtas audzis iedzīvotāju skaits, iedzīvotāju lietu ministre Rīna Solmane paudusi satraukumu, ka pieaugumu veido liela ārvalstnieku imigrācija, nevis igauņu atgriešanās dzimtenē.

Šajā sezonā varētu arī nepienākt īsta ziema

Kalendārā ziema šobrīd ir pusē, un atlikušajā ziemas daļā vēl ir iespējams kāds sala un sniega periods, bet pēc šī brīža prognozēm ilgstošāks periods ar stabiliem ziemas laikapstākļiem nav gaidāms.

Par ZZS un No sirds Latvijai nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudassodus

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un viņam pietuvinātais finanšu konsultants Jorens Raitums pagājušā gada nogalē piekrituši samaksāt turpat 100 000 eiro sodu par to, ka caur trešajām personām pirms vēlēšanām vāca naudu ZSS un partijai No sirds Latvijai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!