Saskaņa nepiedalīsies Saeimas balsojumā, kas atzīs Krieviju par terorismu atbalstošu valsti

Partija Saskaņa «nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā», taču «vairāku apstākļu dēļ» paziņojumu par Krievijas atzīšanu par terorismu atbalstošu valsti uzskata «par provokatīvu», tāpēc nepiedalīsies balsojumā Saeimā par to, informē partija.

Krievijas «raķešu triecieni pa civilajiem objektiem, pret mierīgajiem iedzīvotājiem pastrādātās zvērības ir kara noziegumi, par kuriem sodāmi gan konkrēti izpildītāji, gan pavēļu devēji, gan tie, kuri šos noziegumus attaisno», teikts Saskaņas paziņojumā, uzsverot, ka karam nav nekāda attaisnojuma.

Tomēr partija kritizē, ka dokuments esot sagatavots Nacionālās apvienības (NA) pārstāvja, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola vadībā.

«Mēs uzskatām, ka kara apstākļi prasa īpaši atbildīgi izvērtēt katru politisku soli, tostarp, šo paziņojumu, ko plānots pieņemt Saeimas sēdē. Vai tam ir racionāli mērķi? Vai tas nepaplašina konflikta zonu, tādā veidā kāpinot spriedzi, kas būtībā ir agresora interesēs?» savu rīcību ar jautājumiem pamato Saskaņas pārstāvji.

Politiskajā spēkā uzskata, ka, vārdos paužot solidaritāti ar ukraiņu tautu, atsevišķiem politiķiem blakus mērķis esot «kara ugunīs pasildīt savus reitingus priekšvēlēšanu laikā».

«Radikāli, bet reālas rīcības piedāvājumu nesaturoši paziņojumi kalpo arī kā uzmanības novēršanas manevrs [laikā], kad iedzīvotājos aug sašutums par valdības bezdarbību, par NA pārstāvošās ekonomikas ministres juceklīgo un pretrunīgo komunikāciju energokrīzes apstākļos,» apgalvo Saskaņas politiķi.

Latvija joprojām esot atkarīga no Krievijas energorsursu piegādēm, pakļaujot milzīgam riskam savu siltumapgādi, uzskata opozīcijas partijas deputāti.

«Par to Latvijas sabiedrībai var nākties ļoti dārgi maksāt šajā apkures sezonā,» norāda partijā.

Partijai Saskaņa ilgu laiku bija sadarbības līgums ar Krievijā valdošo partiju Vienotā Krievija.

Kā ziņots, Saeimas Ārlietu komisija oficiālā paziņojumā atzinusi Krievijas vardarbību pret Ukrainas un arī citu valstu civiliedzīvotājiem par terorismu un Krieviju – par terorismu atbalstošu valsti. Saeima par šo paziņojumu varētu balsot sēdē nākamnedēļ.

Komisija norāda, ka Krievija mērķtiecīgi vēršas pret Ukrainas civiliedzīvotājiem, izmantojot ciešanas un iebiedēšanu kā instrumentu savos mēģinājumos demoralizēt Ukrainas tautu un bruņotos spēkus, paralizēt valsts rīcībspēju, lai okupētu Ukrainu. Politiķi atzīmē, ka Krievija šo vardarbību īsteno politisku mērķu sasniegšanai.

Deputāti kategoriski nosoda Krievijas militāro agresiju un plaša mēroga iebrukumu Ukrainā un piemin visus Krievijas agresijas upurus Ukrainā – tūkstošiem civiliedzīvotāju un Ukrainas aizstāvju –, kā arī pauž solidaritāti ar Ukrainu un ukraiņu tautu.

Lasiet arī: Saeimas Ārlietu komisija Krieviju atzīst par terorismu atbalstošu valsti

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas