Saskaņa sola nekūdīt cilvēkus iestāties pret pieminekļa Pārdaugavā likvidēšanu

Likuma Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā pieņemšanas gadījumā partija Saskaņa nekūdīs iedzīvotājus iestāties pret pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu.

Intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes partijas Saskaņa līderis Jānis Urbanovičs pauda, ka, ņemot vērā pagājušajā nedēļā notikušās debates par minēto likumu paliecinājušas, ka jautājums par pieminekļa nojaukšanu nav par pieminekļiem, bet tas ir mēģinājums aizvainot, kaitināt, pazemot tos, kuriem šie pieminekļi ir svarīgi.

«Pagājušās ceturtdienas [26.maija] debatēs nāca tikai naida runa, kas stiprināja daudzos Latvijas iedzīvotājos aizvainojumu,» pauda deputāts.

Politiķa ieskatā padomju pieminekļu demontāža, ja to vispār darīt, būtu jāveic pēc nopietnas diskusijas sabiedrībā un miera laikos.

Urbanovičs akcentēja, ka ikviens darbs jāvērtē kontekstā ar potenciālo labumu vai ļaunumu Latvijai. Viņaprāt, diskusijas par pieminekļu nojaukšanu palīdzot valdībai novērst uzmanību no neizdarītajiem darbiem, kas «kliedz pēc aktīvas valdības darbības».

Vienlaikus viņš solīja, ka gadījumā, ka minētais likums tiks pieņemts, tad Saskaņa nekūdīs cilvēkus un nemēģinās radīt skepsi par likumu, jo «jebkura protestēšana vai likuma nepildīšana būs sodāma».

«Pūlēsimies cilvēkus pārliecināt mierīgi pārdzīvot šo situāciju,» uzsvēra Urbanovičs.

Komentējot Saskaņas piedāvājumu 14.Saeimas vēlēšanām, politiķis uzsvēra, ka, ņemot vērā 24.februārī Krievijas sākto karu Ukrainā, Saskaņa centīsies motivēt Latvijai piederīgos nelatviešus izturēties pret Latviju kā vienīgo dzimteni.

Lasiet arī: Krievijas kara dēļ Ukrainā miljoniem bērnu nepieciešama humānā palīdzība

«Tas nebūs viegli pie šādiem ksenofobiskiem izlēcieniem no koalīcijas, bet uzskatām, ka tas ir svarīgi. Kaut vai viens šis uzdevums pasaka, ka Saskaņa ir vajadzīga Latvijai,» sacīja partijas vadītājs.

Kā zināms, Rīgas dome nolēma, ka piemineklis jānojauc un ka tas jāizdara līdz šī gada novembrim. Pašlaik tiek lēstas demontāžas izmaksas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas