bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 17.11.2019 | Vārda dienas: Hugo, Uga, Uģis
LatviaLatvija

NP: Vai ZZS un Saskaņa veido shēmas, slēpjoties aiz bezmaksas biļetēm jūrmalniekiem?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jūrmalas iedzīvotāja kartes īpašniekiem plānota braukšana sabiedriskajā transportā bez maksas no šī gada 1.jūnija. Līdz šim atsevišķās pilsētās un novados šādus atvieglojumus baudīja dažu iedzīvotāju grupas. Jūrmala nolēmusi pēc Rēzeknes kļūt par otro pilsētu Latvijā, kas visus savus iedzīvotājus vizinās bez maksas, vēsta raidījums Nekā personīga.

Šāda iecere iedzīvotājiem patīk, jo samazina viņu tēriņus, bet vienlaikus par nodokļu maksātāju naudu tiek garantēts bizness pārvadātājam. Raidījuma izpētītais rāda, Jūrmala atkārto miljonu shēmas Rīgā, kur pasažieru pārvadātājs un viedkartes uzturētājs ir savā starpā saistīts.

Pirms pēdējām pašvaldību vēlēšanām viens no Gata Trukšņa, Jūrmalas domes priekšsēdētāja, solījumiem bija nodrošināt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā. Iedzīvotāji Truksni no jauna ievēlēja domē, un 15.martā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Saskaņas veidotā domes koalīcija nobalsoja, ka jāsamazina iedzīvotāju tēriņi. Papildus pensionāriem un studentiem, kuriem jau līdz šīm bija brīvbiļetes, no 1.jūnija bez maksas brauks arī visi, kuriem ir jūrmalnieka karte.

Līdz šim dome pārvadātajam dotācijās maksāja apmēram pusotru miljonu gadā. Visu braukt gribētāju vizināšana bezmaksas izmaksāšot vēl pusmiljonu klāt. Aprēķiniem pielietota Tallinas pieredze. Tur bezmaksas biļete vilināja no automašīnām uz sabiedrisko transportu pārsēsties papildus 10% pasažieru, ziņo NP.

Larisa Loskutova, Jūrmalas domes deputāte, Transporta un mājokļu jautājumu komitejas priekšsēdētāja (S): «Piesārņojums, ko izgāž automašīnas atmosfērā, samazināsies, un tas mūsu pilsētai ir pozitīvi.»

Tāpat NP stāsta, ka par uzņēmuma SIA Jūrmalas autobusu satiksme vienīgo īpašnieku pirms pusotra gada kļuva bijušais baņķieris Zigmunds Pavlovskis.

Viņš ziņo, ka firmu, kurai ir desmit gadu līgums ar Jūrmalas domi, iegādājies par saprātīgu samaksu, jo saimniecību ar vecajiem autobusiem un nekustamo īpašumu viņš nav pircis.

Pavlovskis: «Esmu redzējis citu uzņēmēju kļūdas, protams arī pazīstu šajā jomā pazīstamos, bija kaut kādi personīgie kontakti un sapratne, kas tas ir un kā tas darbojas. Tajā brīdī, kad parādījās iespēja iegādāties šo uzņēmumu, likās, ka šī darījuma summa nav tik liela, kāpēc gan nenoriskēt un nepamēģināt, varbūt man izdosies labāk. Teiksim, daļa no līdzekļiem tika aizņemta, bet tie bija arī paša uzkrājumi, tātad, kā jau teicu šī darījuma summa nebija tik liela, nu ,jā konkrētus skaitļus nevēlēšos nosaukt, tas būtu salīdzināms ar manu gada algu, kādu es saņemu bankā.»

Darbs Jūrmalas pārvadātajā Pavlovskim nav vienīgais. Viņš ir arī biznesa attīstības direktors Rīgas satiksmes meitasuzņēmumā Rīgas karte. Tās valdes loceklis ir Aleksandrs Brandavs. Ar Rīgas domes koalīciju saistītā Brandava bizness saistīts ar pasažieru pārvadātājumiem. Viņa uzņēmums savulaik slēdza līgumu ar Rīgas satiksmi par mikroautobusiem, un Rīgas satiksmes darbinieks Brandavs formāli izstājās no pasažieru pārvadātāju firmām, lai nepārkāptu likumu par interešu konfliktu. Zinātāji gan stāsta, ka viņš šajā nozarē joprojām grozās, vēsta NP.

Kad Pavlovskim tika jautāts par to, vai viņš ir konsultējies ar Brandava kungu ar šo darījumu, viņš atbildēja: «Godīgi teikšu, jā, pat varbūt ne tik daudz kā par darījumu kā tādu, bet par niansēm, kas būtu jāņem vērā un ar ko vajadzētu rēķināties, strādājot šajā jomā. Droši vien tas nav noslēpums, viņš darbojās autobusu biznesā nu jau padsmit, divdesmit gadus noteikti, man šķiet.»

Pasažieru braucienus fiksē ar Jūrmalnieka karti. Tāda jau izsniegta pensionāriem un skolēniem. Pārējie deklarētie to vēl varēs saņemt vai iegādāties, ja Jūrmalā būs savs nekustamais īpašums. Tieši no viedkartēs uzskaitītā būs izmaksājamas pašvaldības dotācijas, kas nosedz uzņēmēja pamatizdevumus un kopā vēl ar zaudējumu kompensācijām par autobusu nolietojumu un valsts apmaksātajām invalīdu biļetēm padara biznesu drošu. Viedkaršu ieviešanai un uzturēšanai Jūrmalas dome sludināja konkursu. Tā dalībnieki izteica aizdomas, ka nolikums uzrakstīts tā, lai pasūtījumu iegūtu Rīgas karte, par kuras dārdzību un necaurspīdīgumu sūdzas galvaspilsētā. Konkurenti daudz nekļūdījās, vēsta raidījumā.

2016.gada beigās Jūrmalas kartes izgatavošanu dome uzticēja firmai BMS tehnoloģija. Šis ir Rīgas kartes apakšuzņēmums. Kā izpētīja NP, laikā, kad tika slēgts līgums ar Jūrmalu, BMS Tehnoloģija īpašnieks Andrejs Blažko iegādājies divus uzņēmumus (VISMOR un VERNAL) no Aleksandra Brandava uzņēmuma B-noma ar kopējo ieguldījumu vērtību vairāk nekā divus ar pusi miljonus eiro.

Jūrmalas dome ar Brandava biznesa partnera Blažko uzņēmumu slēgusi arī citus līgumus par iebraukšanas nodevas iekārtām.

Uldis Kromblūms, Jūrmalas domes deputāts (JKP), situāciju komentē šādi: «Es esmu jūrmalnieks kopš dzimšanas savā laikā esmu no iepriekšējiem īpašniekiem īrējis autobusu, biedrības vajadzībām, cik es zinu, tad iepriekšējais īpašnieks netaisījās nekādā veidā šķirties no šī biznesa. Kādā veidā viņu ir pierunājuši, vai piespieduši pārdot savas daļas man ir grūti pateikt, bet es domāju, ka tur viss ir saistīts, šī pārvadājuma pārņemšana, Rīgas karte un tas jautājums ir, cik mēs zaudējam vai iegūstam, to mēs pašlaik nevaram pateikt.»

NP sastapts, Jūrmalas mērs Gatis Truksnis savu iesaisti pašvaldības darījuma partneru izvēlē noliedza. «Viņš paļaujas uz saviem darbiniekiem, kas iepirkumus un līgumus sagatavo un aicināja mūs nemeklēt mahinācijas, kur viņu neesot. To, vai dome nepārmaksās par pasažieru pārvadājumiem, viņš nezinot,» vēsta raidījums.

Līdz 2025.gadam spēkā esošais līgums starp domi un pārvadātāju nosaka, ka nedrīkst pārkāpt divu miljonu apgrozījumu, citādi jārīko jauns iepirkums, un Jūrmalas autobusu satiksme var monopolu zaudēt. Gan Loskutova, gan Truksnis apgalvo, ka slieksnis netiks pārkāpts.

Vēl gan Jūrmalas domes iecerei par bezmaksas braukšanu visiem svītru var pārvilkt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kura patlaban vērtē ieceres likumību.


Pievienot komentāru

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz par Rēzeknei.

Spiegu rokāde: Lietuva, Krievija un Norvēģija atbrīvo piecus notiesātos

Lietuva ir atbrīvojusi divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Tas noticis apmaiņā pret diviem lietuviešiem un vienu norvēģi, kuri turēti ieslodzījumā Krievijā.

Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Izvērtēs Z-torņu ekspertīzes atzinumus

Būvniecības valsts kontroles birojs sācis administratīvo procesu un savas kompetences ietvaros izvērtēs Pārdaugavā uzslieto Z-torņu sertificēto būvekspertu profesionālo darbību ekspertīzes jomā, tostarp ekspertīzes atzinumus pēc būtības.

Zviedru SEB akcijām ievērojams kritums, gaidot Baltijas naudas atmazgāšanas ziņas

Zviedrijas banku uzņēmuma SEB AB akcijas piedzīvojušas lielāko vērtības kritumu kopš 2009.gada saistībā ar topošu Zviedrijas sabiedriskā medija raidījumu par naudas atmazgāšanu Baltijā, kur tiks minēts bankas vārds, ziņo Bloomberg.

Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6%

Šī gada 3.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

PTAC piemēro 50 000 eiro sodu Latvijas Hipotēkai

PTAC piemērojis soda naudu 50 000 eiro apmērā SIA Latvijas Hipotēka, kā arī uzlikusi pienākumu izbeigt lēmumā aprakstītās reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

MH17 izmeklētāji nosauc Putina tuvu līdzgaitnieku, Krievija apšauba pierādījumus

Avioreisa nr. MH17 notriešanas izmeklētāji publiskojuši pārtvertu tālruņa sarunu ierakstus, tostarp tādu, kur tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks sarunājas ar notriekšanā apsūdzētiem separātistiem Ukrainā.

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanā

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.–4.klasē.

Zviedrija atsakās no Austrālijas, Kanādas vērtspapīriem klimata piesārņojuma dēļ

Zviedrijas centrālā banka paziņojusi par tādu ienesīgu vērtspapīru pārdošanu, kas saistīti ar ieguldījumiem Austrālijā un Kanādas naftas ieguves provincē Albertā, jo Riksbank skatījumā abu valstu siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir pārāk lielas.

Volstrītu nomāc neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Eiropas akciju tirgi demonstrējuši kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja ziņas par vāju eirozonas izaugsmi, savukārt neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām nomāca akciju cenas Volstrītā.

Cenšoties veicināt partiju neatkarību, lemts vairākkārt palielināt valsts atbalstu tām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi arī strīdīgos grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, būtiski palielinot valsts finansējumu partijām.

Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Nedēļas nogalē, kā arī nākamās nedēļas sākumā būs silts

Piektdien, 15.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi un valsts teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos nokrišņu zona – austrumos, sākot ar pēcpusdienu, arī centrālajos un rietumu rajonos, līs.

Klātesot 57 deputātiem, Saeima pieņem 2020.gada budžetu desmit miljardu apmērā

Sēde noslēgusies plkst. 21.20 un tajā piedalījās tikai 57 parlamentārieši, opozīcijai neesot klāt.

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.

Lietuva vēlas NATO valstu līdzdalību ES aizsardzības projektos

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis uzsvēris, ka visām Eiropas Savienības iniciatīvām ir jābūt atvērtām, lai tajās varētu piedalīties arī tās NATO dalībvalstis, kuras neietilpst ES.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!