Saslimšana ar COVID-19 vai kontaktpersonas statuss noteikts 100 Stradiņa slimnīcas darbiniekiem

Saslimšana ar COVID-19 vai kontaktpersonas statuss noteikts 100 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas darbiniekiem, intervijā LTV raidījumam Rīta panorāma pastāstījis slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Muciņš atzina, ka pie tik liela slimnīcas darbinieku skaita, kuri ir saslimuši vai noteikts kontaktpersonas statuss, ir grūti veikt personāla pienākumu pārplānošanas darbu, bet slimnīca pašlaik ar to tiek galā, jo arvien nevar uzskatīt, ka ārstniecības iestādē situācija ar COVID-19 ir nekontrolējama.

«Arvien saslimšanas gadījumi slimnīcas darbinieku vidū ir izkliedēti, tādējādi netiek radītas briesmas kādas konkrētas struktūrvienības darbībai. Tāpat nevarētu teikt, ka darbinieku saslimšana notikusi slimnīcā, bet gan ārpus tās,» sacīja Muciņš.

Savukārt slimnīcas galvenā ārste Eva Strīķe papildināja, ka slimnīcai galvenokārt trūkst medicīnas māsas un aprūpes atbalsta personāls, tāpēc ārstniecības iestādes taktika ir piesaistīt katru, kurš būtu gatavs varonīgiem darbiem, tiek uzrunāti koledžu un augstskolu studenti, kuri ir jauni un arī spēj pienest jaunu dvesmu darbā ar pacientiem.

«Piemēram, mūsu rezidenti ir ļoti aktīvi un mēs viņus varam uzreiz piesaistīt darbā COVID-19 pacientu ārstēšanā,» sacīja Strīķe.

Viņasprāt, slimnīcā ir arī unikālas nozares, kas nākotnē var palikt bez medicīniskās palīdzības visā Latvijā. Piemēram, tā ir sirds ķirurģija, sejas un žokļu ķirurģija, bet vislielākais izaicinājums ir tad, ja kāds no šiem pacientiem ir arī jāārstē no COVID -19.

Tomēr Strīķe, kopumā raksturojot situāciju, atzina, ka COVID-19 krīze būtiski iedragājusi sabiedrību no emocionālā viedokļa, jo bieži vien ir situācijas, kad mijiedarbība starp ārstniecības personām, pacientiem un radiniekiem ir apgrūtināta.

Ļoti bieži atbildes reakcijas ir ar diezgan lielām negācijām gan no vienas, gan otras puses.

Savukārt uz jautājumu, vai slimnīcā pietiekamā daudzumā ir individuālie aizsarglīdzekļi, Muciņš atbildēja, ka tie pašlaik pietiek un ir arī rezerves, bet piebilda, ka vislielākās bažas rada slimnīcas personāls, kurš reāli izdeg, jo darba apjomi ar katru dienu pieaug. Viņš minēja, ka vienreizējie aizsardzības līdzekļi pietiek līdz trīs mēnešiem, kā arī slimnīca ir nodrošināta ar tehniku, jo piegādātas 90 ventilācijas sistēmas, kas nepieciešamas COVID-19 pacientu ārstēšanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas