Satiksmes ministrijas nolikumā iekļauj Ventas ostu

Valdība otrdien, 11.februārī, atbalstījusi grozījumus Satiksmes ministrijas (SM) nolikumā, kas nosaka, ka SM būs valsts kapitāla daļu turētāja akciju sabiedrībā Ventas osta, informē ministrijā.

Pagājušā gada 18.decembrī Ministru kabinets izdeva rīkojumu par akciju sabiedrības Ventas osta dibināšanu un noteica, ka SM ir AS Ventas osta kapitāla daļu turētāja. SM nolikums ir papildināts ar informāciju, ka SM ir valsts kapitāla daļu turētāja AS Ventas osta.

SM ir valsts kapitāla daļu turētāja 14 kapitālsabiedrībās: VSIA Autotransporta direkcija, VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija, VAS Latvijas Valsts ceļi, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs, VAS Starptautiskā lidosta Rīga, VAS Latvijas gaisa satiksme, VAS Latvijas dzelzceļš, VAS Latvijas Jūras administrācija, VAS Latvijas valsts radio un televīzijas centrs, VAS Latvijas Pasts, AS Pasažieru vilciens, SIA Eiropas dzelzceļa līnijas, AS Air Baltic Corporation un AS Ventas osta.

Jau ziņots, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 2019.gada 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas no pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij) un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Lasiet arī: Kariņš: Ventas osta nodrošinās profesionālu, depolitizētu Ventspils ostas pārvaldību

Reaģējot uz Ventspils brīvostas iekļaušanu sankciju sarakstā, Saeima grozīja likumus, lai Ventspils brīvostu un arī Rīgas brīvostu nodotu valsts pārziņā, bet 17.decembrī valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas rosinājumu dibināt jaunu kompāniju – Ventas osta, kas nodrošinātu Ventspilī esošās ostas teritorijas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu.

Savukārt 18.decembra vakarā OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi.

Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā, izriet no ASV Finanšu ministrijas paziņojuma presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas