bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 10.12.2018 | Vārda dienas: Judīte, Guna
LatviaLatvija

Saulkrastu vidusskolas 10.klases audzēkņi vien divas nedēļas pirms mācību gada sākuma uzzina, ka jāmeklē cita skola

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saulkrastu novada pašvaldība vien divas nedēļas pirms jaunā mācību gada sākuma pieņēmusi lēmumu Saulkrastu vidusskolā audzēkņu trūkuma dēļ neatvērt 10.klasi, līdz ar to bērniem un viņu vecākiem pēdējā brīdī nākas meklēt citu skolu, kur rudenī turpināt mācību gaitas, vēsta laikraksts Diena.

Saulkrastu vidusskolas mājaslapā aizvien redzama jūlija beigās ievietota ziņa, ka 10.klase šogad tiks atvērta, un par to pārliecināti bijuši arī deviņu skolēnu vecāki līdz brīdim, kad 17.augustā ārkārtas sēdē Saulkrastu novada dome lēmusi, ka skolēnu skaits nav pietiekams, lai klasi varētu atvērt, tāpēc šie bērni, ja vēlēsies, varēs mācīties sešus kilometrus attālajā Zvejniekciema vidusskolā.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis (VL-TB/LNNK) Dienai norādījis uz Ministru kabineta (MK) noteikumiem, kas paredz, ka Saulkrastu novada izglītības iestādē izglītojamo skaitam 10.klasē jābūt ne mazākam par 18 vai kopējam izglītojamo skaitam no 10. līdz 12.klasei jābūt ne mazākam par 48.

Saulkrastu vidusskolas vecāku padomes priekšsēdētāja Iveta Baltiņa Dienai norādījusi, ka visiem bērniem, kuri bija pieteikušies 10.klasē, bija ļoti labas atzīmes. Līdz ar to, ja lēmums par 10.klases neatvēršanu būtu pieņemts laikus, tad bērni varētu izdarīt citu izvēli, piemēram, stāties kādā no Rīgas skolām, bet tagad jau daudzas no šīm iespējām esot nokavētas.

Arī citi vecāki Dienai atzinuši, ka par šo lēmumu nav priecīgi un tagad izvēle izdarīta pat par labu Krimuldas vidusskolai, jo Zvejniekciems nederot ne no loģistikas, ne piedāvājuma viedokļa.

Skaidrojot pēkšņo lēmumu, pašvaldības vadītājs Grāvītis norādījis uz skolas direktores atbildību – informācija par nepietiekamo skolēnu skaitu saņemta novēloti. Tāpat direktorei vajadzējis brīdināt vecākus par to, ka 10.klasi varēs atvērt tikai tad, ja varēs izpildīt MK noteikumus. Viņš arī piebildis, ka šogad 9.klasi Saulkrastu vidusskolā beidza 31 skolēns, un, iespējams, tāpēc direktorei nebija pamata bažīties, ka 10.klasi nevarēs nokomplektēt.

Tikmēr Saulkrastu vidusskolas direktore Velta Kalnakārkle viņai adresētos pārmetumus noraida kā nepamatotus, apgalvojot, ka jau jūlijā viņa brīdinājusi, ka situācijai nepieciešams steidzams risinājums. Viņa laikrakstam uzsvērusi, ka liela daļa deputātu ievēlēti no Zvejniekciema, tāpēc izšķiršanās par labu Zvejniekciema vidusskolai, kuras direktors arī ir deputāts, neesot pārsteigums.

Gan skolas vecāki, gan pedagogi Dienai norādījuši, ka šis nav pirmais gadījums, kad pieņemts līdzīgs lēmums. Bērnu trūkstot katru gadu. Piemēram, 2016.gadā lemts par labu Saulkrastu vidusskolai, 10.klasi neatverot Zvejniekciemā. Toreiz gan tas noticis savlaicīgi, bet vecāki un pedagogi uzsvēruši, ka nepieciešams ilgtermiņa risinājums, jo būtībā visiem ir skaidrs, ka divas vidusskolas novadā nevarēs pastāvēt, taču atkal tuvosies septembris, un deputāti lems par kādas klases neatvēršanu kā īslaicīgu glābiņu.

Saulkrastu vidusskolas ekonomikas un sociālo zinību skolotāja Marina Skļara nobažījusies, ka pašvaldībai nav vīzijas par izglītības jautājumiem ilgtermiņā. Deputāti aizbildinoties ar vispārējo neskaidrību valstī un nevēlēšanos «skriet vilcienam pa priekšu».

Domes priekšsēdētājs Dienai norādījis, ka jautājums par vienas vidusskolas izveidi novadā ir un būs aktuāls, un tas ir jārisina, taču tas tikšot darīts vien tad, kad MK pieņems jaunos noteikumus par kvantitatīvajiem un kvalitatīvajiem kritērijiem vidusskolām. «Mums ir jāzina noteikumi, un jābūt skaidri noteiktiem kritērijiem, lai varam veikt reformas un izveidot vidusskolu,» skaidrojis Grāvītis.

Šāda vilcināšanās gan nenāk par labu nevienai no skolām, uzskata vecāki, jo, ja viņi vairs nevar paļauties, ka bērnam izglītības iestādē būs vieta, jau savlaicīgi tiks meklēti citi varianti, līdz ar to skolēnu skaits turpinās samazināties abās skolās.

Izglītības un zinātnes ministrijas skolu tīkla pētījumā ieteikts Zvejniekciema vidusskolu reorganizēt par sākumskolu, bet Saulkrastos saglabāt arī vidusskolas klases.


Pievienot komentāru

Pacientei pēc onkoloģiskas saslimšanas veic Eiropā unikālu rekonstruktīvo operāciju

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā kādai aptuveni 50 gadus vecai pacientei ar onkoloģisku saslimšanu veikta Eiropas mērogā unikāla operācija, lai atjaunotu balss saišu funkcijas, izmantojot transplantātu no pašas pacientes kājas. Operācija ilgusi piecas stundas

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi krietni straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bijis krietni straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat pārskatītie dati, kas apkopoti par 26 bloka zemēm.

Būvvalde izsniegusi visu Skanstes tramvaja posmu būvatļaujas

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi būvatļaujas visiem pieciem Skanstes tramvaja projekta posmiem, apliecināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

ES Tiesa: Lielbritānija drīkst vienpusēji atcelt izstāšanos no bloka

Eiropas Savienības Tiesa ir atzinusi, ka Lielbritānijai ir tiesības vienpusēji atcelt tās izstāšanos no ES, arī nesaņemot atļauju tā rīkoties no pārējām 27 dalībvalstīm.

Konkurences padomes locekles amatā stājas Līga Daugaviete

Konkurences padomes locekles amata pienākumus no pirmdienas, 10.decembra, sāk pildīt Līga Daugaviete, kuru šī gada 13.novembrī amatā apstiprinājis Ministru kabinets, BNN informē Konkurences padomes Komunikācijas speciāliste Zane Gorškova.

VNĪ: Okupācijas muzejā pabeigti demontāžas darbi, uzsāk pāļu izbūvi

Pabeigti demontāžas darbi Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvei un Nākotnes nama būvniecībai, tādējādi noslēdzot nozīmīgu būvniecības posmu, informē projekta pasūtītājs VAS Valsts nekustamie īpašumi. Pirmdien, 10.decembrī, būvnieki Skonto Būve uzsāk pāļu izbūvi, kas balstīs Nākotnes namu.

Drukāto preses izdevumu abonementu skaits aug otro gadu pēc kārtas

Ar Latvijas Pasta starpniecību noformēto preses izdevumu abonementu skaits šā gada oktobrī un novembrī, salīdzinot ar analogu periodu 2017.gadā, pieaudzis par 5 020 abonementiem.

Bunkus ģimene izsludina 500 000 eiro atlīdzību par administratora slepkavības atklāšanu

Nogalinātā zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene pirmdien, 10.decembrī, ir izsludinājusi 500 000 eiro atlīdzību par slepkavības īstenotāju, pasūtītāju un atbalstītāju izdošanu. Atlīdzība izsludināta vienlaicīgi 30 valstīs, izmantojot plašsaziņas līdzekļus un paziņojumus interneta sociālajos tīklos, informē Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps Bunkus.

Uz ANO migrācijas pakta pieņemšanu Marokā pulcējas 150 valstis

Lai atbalstītu Saeimas noraidīto ANO migrācijas paktu, uz konferenci Marokā pirmdien, 10.decembrī, pulcējas politiķi no 159 pasaules valstīm. Konference tā pieņemšanai notiks Marakešas pilsētā 10. un 11.decembrī.

Latvijas patērētāji pērn par Coca-Cola produktiem samaksājuši 65 miljonus eiro

Latvijas patērētāji pērn izdevuši 65 miljonus eiro par Coca-Cola produktiem – 45 miljoni eiro jeb 70 procenti no šīs summas palikuši valsts ekonomikā nodokļu, darba algu un peļņas formā, liecina Steward Redqueen veiktais sociāli ekonomiskās ietekmes pētījums.

Politoloģe: Divas nedēļas valdības veidošanā ir pazaudēts laiks

Divas nedēļas valdības veidošanā ir pazaudēts laiks, jo budžeta izstrāde nav pat uzsākta. Tomēr pašreizējā situācija varbūt pavērs vieglāku ceļu kādam no nākamajiem premjeriem, jo dažas no nosauktajām sarkanajām līnijām tiks padzēstas, uzskata iekšpolitikas eksperte Ieva Bikava.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests sestdien, 8.decembrī, plkst. 20.35 saņēma izsaukumu uz daudzstāvu māju Rīgā, kur izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas ceturtā stāva dzīvoklī dega dīvāns divu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks.

Armēnijas parlamenta vēlēšanās uzvar Pašinjana bloks – oficiālie rezultāti

Armēnijas ārkārtas parlamenta vēlēšanās, kas aizvadītas svētdien, 11.decembrī, ar lielu pārsvaru ir uzvarējis politiskais bloks, kura priekšgalā ir pagaidu premjerministrs Nikola Pašinjans, tā liecina Armēnijas Centrālās Vēlēšanu komisijas rīcībā esošie rezultāti.

Gobzems uz prezidenta pili dosies ar trīs situācijas redzējumiem

Premjera amata kandidāts Aldis Gobzems no KPV LV pirmdien, 10.decembrī dosies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar trīs situācijas redzējumiem.

Nedēļas pirmajā pusē būs silts laiks, pēc tam temperatūra atkal kritīsies

Arī šajā nedēļā debesis būs lielākoties mākoņainas un brīžiem gaidāmi nokrišņi. Līdz nedēļas vidum vēl daudzviet dienas laikā būs pozitīva gaisa temperatūra, bet pēc tam Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss un biežāk sagaidīsim sniegu.

Pabriks nebūtu laba izvēle premjera amata kanditātam, tā politologs

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim kā nākamo premjerministra amata kandidātu vajadzētu nominēt pēc iespējas neitrālāku politiķi, kas līdz šim nav aizvainojis Jauno konservatīvo partiju un partiju KPV LV, uzskata politologs Juris Rozenvalds.

Nedēļa Lietuvā. Prezidente piekrīt trīs ministru atbrīvošanai no amata

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite ar rīkojumu, kas parakstīts piektdien, 7.decembrī, ir pieņēmusi Lietuvas izglītības un zinātnes ministres Jurgitas Petrauskienes, kultūras ministres Liānas Ruokītes-Jonsones demisijas rakstus un vides ministra Ķēstuša Navicka atbrīvošanas rakstu.

BNN nedēļas apkopojums: «Plāns B». Atlaistie Lietuvas ministri. Pasažieru vilciena nedienas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Valdība procesāLēmums, Pārsteigums, Apņemšanās, Sūdzība, Augšupeja, Neizdarība, Uzvara.

LSB: Ja risinājuma nebūs, slimnīcas uz vairākām dienām mēnesī nāksies slēgt

Ja draudošajai veselības aprūpes krīzei netiks rasts tūlītējs risinājums, no nākamā gada slimnīcas būs spiestas vairākas dienas mēnesī savas durvis slēgt, piektdien, 7.decembrī, paziņojusi Latvijas Slimnīcu biedrība.

Kravas vagonos atklāj 266 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas Republikas robežas ar Baltkrievijas Republiku, VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa mēģinājumus nelegāli ievest Latvijā 266 800 cigarešu. Kontrabandas cigaretes bija paslēptas trijos kravas vilcienos – kviešu, akmeņogļu kravā un vagona konstrukcijās.

Sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu arī pēcpusdienā

Lai arī Latvijas galveno autoceļu apstrāde ar pretapledojuma materiāliem un tīrīšana piektdien, 7.decembrī ir veikta vairākkārt, pēcpusdienā braukšanas apstākļi daudzviet saglabājas apgrūtinoši.

Partijas noraidošas pret Gobzema ieceri veidot profesionāļu valdību

Ņemot vērā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa noteikto termiņu un premjera amata kandidāta Alda Gobzema jauno piedāvājumu, viņam faktiski vairs nav iespēju izveidot valdību, uzskata Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Igaunijā sāk kriminālizmeklēšanu pret vadošu privātklīniku

Izmeklētāji Igaunijā ir uzsākuši krimināllietu pret privātu veselības pakalpojumu sniedzēju Medita Klinik, kas ir viens no lielākajiem sabiedriskā iepirkuma konkursu pretendentiem kaimiņvalsts veselības aprūpes nozarē.

Pieaudzis ātro kredītu īpatsvars, kas pagarināti trīs un vairāk reizes

Kreditēšanas apjomi nebanku sektorā Latvijā šā gada pirmajā pusgadā turpinājuši augt - nebanku kredītdevēju pārvaldītais kopējais kredītportfelis uz šā gada 30.jūniju salīdzinājumā ar analogu laika periodu pērn ir pieaudzis par 7,11%, sasniedzot 655,82 miljonus eiro.

Šogad dažādu saimniecisko darbu laikā izraisīti 684 elektrotīkla bojājumi

Vidēji divas reizes dienā tiek reģistrēti elektrotīkla bojājumi, kurus izraisa būvniecības, lauksaimniecības, mežizstrādes un citu saimniecisko darbu veicēji. Elektrotīkls šogad bojāts 684 reizes, uz laiku radot elektroapgādes pārtraukumu iedzīvotājiem, uzņēmumiem, sabiedriskas nozīmes objektiem un zaudējumus AS Sadales tīkls 247 000 eiro apmērā.