bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 23.09.2018 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LatviaLatvija

Saulkrastu vidusskolas 10.klases audzēkņi vien divas nedēļas pirms mācību gada sākuma uzzina, ka jāmeklē cita skola

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saulkrastu novada pašvaldība vien divas nedēļas pirms jaunā mācību gada sākuma pieņēmusi lēmumu Saulkrastu vidusskolā audzēkņu trūkuma dēļ neatvērt 10.klasi, līdz ar to bērniem un viņu vecākiem pēdējā brīdī nākas meklēt citu skolu, kur rudenī turpināt mācību gaitas, vēsta laikraksts Diena.

Saulkrastu vidusskolas mājaslapā aizvien redzama jūlija beigās ievietota ziņa, ka 10.klase šogad tiks atvērta, un par to pārliecināti bijuši arī deviņu skolēnu vecāki līdz brīdim, kad 17.augustā ārkārtas sēdē Saulkrastu novada dome lēmusi, ka skolēnu skaits nav pietiekams, lai klasi varētu atvērt, tāpēc šie bērni, ja vēlēsies, varēs mācīties sešus kilometrus attālajā Zvejniekciema vidusskolā.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis (VL-TB/LNNK) Dienai norādījis uz Ministru kabineta (MK) noteikumiem, kas paredz, ka Saulkrastu novada izglītības iestādē izglītojamo skaitam 10.klasē jābūt ne mazākam par 18 vai kopējam izglītojamo skaitam no 10. līdz 12.klasei jābūt ne mazākam par 48.

Saulkrastu vidusskolas vecāku padomes priekšsēdētāja Iveta Baltiņa Dienai norādījusi, ka visiem bērniem, kuri bija pieteikušies 10.klasē, bija ļoti labas atzīmes. Līdz ar to, ja lēmums par 10.klases neatvēršanu būtu pieņemts laikus, tad bērni varētu izdarīt citu izvēli, piemēram, stāties kādā no Rīgas skolām, bet tagad jau daudzas no šīm iespējām esot nokavētas.

Arī citi vecāki Dienai atzinuši, ka par šo lēmumu nav priecīgi un tagad izvēle izdarīta pat par labu Krimuldas vidusskolai, jo Zvejniekciems nederot ne no loģistikas, ne piedāvājuma viedokļa.

Skaidrojot pēkšņo lēmumu, pašvaldības vadītājs Grāvītis norādījis uz skolas direktores atbildību – informācija par nepietiekamo skolēnu skaitu saņemta novēloti. Tāpat direktorei vajadzējis brīdināt vecākus par to, ka 10.klasi varēs atvērt tikai tad, ja varēs izpildīt MK noteikumus. Viņš arī piebildis, ka šogad 9.klasi Saulkrastu vidusskolā beidza 31 skolēns, un, iespējams, tāpēc direktorei nebija pamata bažīties, ka 10.klasi nevarēs nokomplektēt.

Tikmēr Saulkrastu vidusskolas direktore Velta Kalnakārkle viņai adresētos pārmetumus noraida kā nepamatotus, apgalvojot, ka jau jūlijā viņa brīdinājusi, ka situācijai nepieciešams steidzams risinājums. Viņa laikrakstam uzsvērusi, ka liela daļa deputātu ievēlēti no Zvejniekciema, tāpēc izšķiršanās par labu Zvejniekciema vidusskolai, kuras direktors arī ir deputāts, neesot pārsteigums.

Gan skolas vecāki, gan pedagogi Dienai norādījuši, ka šis nav pirmais gadījums, kad pieņemts līdzīgs lēmums. Bērnu trūkstot katru gadu. Piemēram, 2016.gadā lemts par labu Saulkrastu vidusskolai, 10.klasi neatverot Zvejniekciemā. Toreiz gan tas noticis savlaicīgi, bet vecāki un pedagogi uzsvēruši, ka nepieciešams ilgtermiņa risinājums, jo būtībā visiem ir skaidrs, ka divas vidusskolas novadā nevarēs pastāvēt, taču atkal tuvosies septembris, un deputāti lems par kādas klases neatvēršanu kā īslaicīgu glābiņu.

Saulkrastu vidusskolas ekonomikas un sociālo zinību skolotāja Marina Skļara nobažījusies, ka pašvaldībai nav vīzijas par izglītības jautājumiem ilgtermiņā. Deputāti aizbildinoties ar vispārējo neskaidrību valstī un nevēlēšanos «skriet vilcienam pa priekšu».

Domes priekšsēdētājs Dienai norādījis, ka jautājums par vienas vidusskolas izveidi novadā ir un būs aktuāls, un tas ir jārisina, taču tas tikšot darīts vien tad, kad MK pieņems jaunos noteikumus par kvantitatīvajiem un kvalitatīvajiem kritērijiem vidusskolām. «Mums ir jāzina noteikumi, un jābūt skaidri noteiktiem kritērijiem, lai varam veikt reformas un izveidot vidusskolu,» skaidrojis Grāvītis.

Šāda vilcināšanās gan nenāk par labu nevienai no skolām, uzskata vecāki, jo, ja viņi vairs nevar paļauties, ka bērnam izglītības iestādē būs vieta, jau savlaicīgi tiks meklēti citi varianti, līdz ar to skolēnu skaits turpinās samazināties abās skolās.

Izglītības un zinātnes ministrijas skolu tīkla pētījumā ieteikts Zvejniekciema vidusskolu reorganizēt par sākumskolu, bet Saulkrastos saglabāt arī vidusskolas klases.


Pievienot komentāru

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Eksperti: Laika apstākļi reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, neuzmanība gan

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus Rīgas reģionā 2016.gadā, konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Tomēr laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.

Pieņem grozījumus pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas nepieciešami jaunā izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai – pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu.

Brexit: finiša taisnē, bet bez finiša līnijas

Līdz Lielbritānijas oficiālas izstāšanās no Eiropas Savienības ir palikušas nedaudz mazāk nekā 200 dienas. Statuss, kurā šobrīd atrodas vienošanās gan starp Lielbritāniju un ES, gan pašā Lielbritānijas valdībā, rada aizvien lielāku starptautisko haosu, kurā ieguvēji nav ne Lielbritānija, ne ES, ne Latvija.