Šausmas, kas var notikt, ja pārāk stipri šņauc degunu!

Sievietes acs pietūkusi golfa bumbiņas lielumā pēc pārāk spēcīgas deguna šņaukšanas – ko tādu tu nekad nevarētu iztēloties.

Ārsti uzsver, ka šāds savainojums nedrīkst palikt neizārstēts, jo tas var izraisīt redzes zudumu, radot acī spiedienu, kas bojā optisko nervu.

32 gadus vecā sieviete ieradās Lesteras slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā.

Viņa pastāstīja, ka pirms četrām stundām spēcīgi šņaukusi degunu, un uzreiz pēc tam pietūkusi labā acs.  Pietūkums strauji palielinājās un arī sāpēja.

Tā kā tika izslēgta drudža, sinusīta vai fiziska savainojuma iespējamība – sieviete nebija saņēmusi sitienu pa degunu, seju vai galvu –  ārsti veica vairākas citas pārbaudes.

Tika atklāts, ka sievietei ir acs dobuma emfizēma – pietūkums, kas rodas, kad mīkstajos jeb zemādas audos iekļūst gaiss.

Nopietnos gadījumos šāds stāvoklis var izraisīt redzes zudumu, jo acī rodas spiediens, kas kavē asins piekļuvi optiskajam nervam.

Rentgenuzņēmumos bija redzams deguna kaula lūzums, taču sieviete nespēja atcerēties, kas to izraisījis.

Ārsti nezināja, vai kaula lūzumu izraisījusi spēcīgā deguna šņaukšana vai tas bijis nejaušs atklājums.

Tomēr viņi bija pārsteigti par pietūkuma cēloni, jo acs dobuma emfizēma parasti ir tikai tiem pacientiem, kuri cietuši no fiziskas traumas – sitiena pa seju.

Medicīnas žurnālā ārsti rakstīja, ka acs dobuma emfizēma parasti saistās ar fizisku traumu, taču šajā gadījumā to izraisīja spēcīga deguna šņaukšana.

Pēkšņs deguna kaula lūzums iepriekš nav bijis aprakstīts.

3

Tomēr ir ziņots par citiem pietūkuma gadījumiem pēc zobārsta apmeklējuma – it īpaši, ja izmantoti instrumenti ar gaisa padevi.

Retākos gadījumos šādu stāvokli var izraisīt tā sauktais Valsalva manevrs –  kad tiek veikta izalpa ar aizvērtu muti un aizspiestu degunu, lai atbrīvotu nosprostojušos elpceļus, – vai arī pēc šķaudīšanas vai deguna šņaukšanas.

Tā kā pārbaudēs atklāts, ka sievietes redze nav bojāta un optiskais nervs nav saspiests, viņai izrakstīja tikai antibiotikas.

Ārsti pastāstīja, ka pietūkums parasti pāriet divu nedēļu laikā.

Avots: www.dailymail.co.uk

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas