Savāc 10 000 parakstu par Covid-19 sertifikāta piešķiršanu pēc antivielu konstatēšanas

Iniciatīvu portālā manabalss.lv ir savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par Covid-19 sertifikāta piešķiršanu pēc pārslimošanas bez simptomiem un antivielu konstatēšanas.

Iniciatīva ir iesniegta Saeimā.

Iniciatīvas autore Alīna Škutāne aicina piešķirt sadarbspējīgu sertifikātu cilvēkiem, kas ir pārslimojuši SARS-CoV2 bez simptomiem un kuriem ir antivielas pret to jeb imunitāte. Viņa uzskata, ka «tas jādara, ņemot vērā, ka Latvijā daudzi ir slimojuši ar Covid-19, un arī pēc 180 dienām viņu organismā ir stabils antivielu līmenis».

Škutāne uzskata, ka tas nozīmē, ka viņi nevar atkārtoti inficēties ar šo slimību. «Daudzi izslimo Covid-19, nevēršoties pie ārsta.»

Iniciatīvas iesniedzēja ierosina pārņemt Lietuvas pieredzi šajā jautājumā un arī Latvijā izsniegt sadarbspējīgu sertifikātu uz 60 dienām, pamatojoties uz SARS-CoV2 antivielu esamību organismā.

Lasiet arī: SPKC: Mājsēdes rezultātā saslimstība ar Covid-19 samazinās

Pašlaik Latvijā var saņemt sadarbspējīgo Covid-19 sertifikātu, izejot pilnu vakcinācijas kursu, pārslimojot Covid-19 (sertifikātu piešķir uz 180 dienām pēc pozitīva Covid-19 testa) vai veicot testu. 

Škutāne atzīmē, ka Lietuvā izsniedz «iespēju pasi» pēc pārslimošanas uz 210 dienām, un šādu pasi uz 60 dienām var saņemt arī tie, kuru asinīs ir atrastas SARS-CoV2 antivielas (skat. https://gpasas.lt). Testu izdzīvotāji paši veic par maksu akreditētajās laboratorijās.

«Līdz ar šādu risinājumu nebūs pārkāptas to cilvēku tiesības, kas ir pārslimojuši SARS-CoV2 bez simptomiem un kuriem ir antivielas pret to jeb imunitāte. Tāpēc būtu taisnīgi piešķirt Covid-19 izslimojušiem iedzīvotājiem, kuru organismā arī pēc ilgāka laika turpina saglabāties SARS-CoV2 antivielas, sadarbspējīgu sertifikātu,» iniciatīvā pauž Škutāne.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas