Saveļjeva un Baldere-Sildedze aicina mazākuma akcionārus ierasties uz Olainfarm akcionāru sapulci

Valērija Maligina mantojuma līdzmantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne, aicina mazākuma akcionārus ierasties uz 1.aprīlī plānoto AS Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulci un būt aktīviem, izvirzīt savu kandidātu padomei.

Mazākuma akcionāriem pieder 31% AS Olainfarm akciju.

Maligina mantinieces informē, ka Olainfarm lielākais akcionārs SIA Olmafarm vērsies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), aicinot FKTK pārstāvi piedalīties 1.aprīļa AS Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulcē.

«AS Olainfarm padome, kuras sastāvā ir Pāvels Rebenoks, Irina Maligina, Mārtiņš Krieķis un Daina Sirlaka, ir prettiesiska, un nepārstāv ne līdzmantinieču vairākumu, ne arī mazākuma akcionārus, tāpēc padome ir jāpārvēl un uzņēmumā jāatjauno laba korporatīvā pārvaldība. Jau vairākkārt apstiprinājies, ka AS Olainfarm padome ir pārņēmusi arī uzņēmuma valdes funkcijas,» pauž Saveļjeva un Baldere-Sildedze. Kā piemēru viņas min to, ka ar Olainfarm valdes rīkojumu Olmafarm juridiskajā adresē neesot ielaista uzņēmuma valdes locekle Milana Beļeviča.

BNN jau vēstīja, ka Beļeviča paudusi bažas, ka ar Irinas Maliginas ziņu Olainfarm veikti fiktīvi darījumi.

Jau vēstīts, ka Olainfarm ārkārtas sapulcē 1.aprīlī plānots lemt par izmaiņām padomes sastāvā, par atlīdzības noteikšanu padomes locekļiem, kā arī par revīzijas komitejas atsaukšanu, jaunas revīzijas komitejas ievēlēšanu un atlīdzības noteikšanu revīzijas komitejas locekļiem.

Minētā akcionāru ārkārtas sapulce sasaukta pamatojoties uz 8.janvārī saņemto Balderes-Sisldedzes un Saveļjevas pieprasījumu. Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulci tika lūgts sasaukt, jo padomes locekļi zaudējuši akcionāru vairākuma uzticību. «Olainfarm līdzšinējā padome – īpaši Irina Maligina, Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, ir zaudējuši uzņēmuma akcionāru vairākuma uzticību,» bija teikts paziņojumā.

Tāpat ziņots, ka pērn septembrī Maligina meitas saņēma mantojuma apliecības, tādējādi mantojums tika oficiāli sadalīts, taču mantiniecēm vēl bija jāparaksta vienošanās par mantojuma sadali. Novembrī starp Maligina mantiniecēm bija sadalīti 27% Olainfarm akciju, kas viņam piederēja tiešā veidā, kamēr Irina Maligina turpināja kontrolēt Olmafarm, kam pieder 42,56% no Olainfarm akcijām. Vienlaikus šogad 2.janvārī iegrāmatotas izmaiņas Olmafarm dalībnieku sastāvā, vēstot, ka kopš 2018.gada 6.novembra kompānijas īpašnieki ir Saveļjeva (33,33%), Anna Emīlija Maligina (33,33%) un Maligins (33,33%).

Maligina mantinieces ir noslēgušas vienošanos arī ar Maligina atraitni Elīnu Maliginu, kura nebija minēta testamentā, par viņai likumīgi pienākošās mantojuma daļas izmaksu.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas