Saziedotais Dakteru Klaunu labdarības kampaņā

Pēc zināma pārtraukuma, šogad biedrība Dr.Klauns atkal organizēja labdarības kampaņu ar saukli «Palīdzi veseļoties, nevis ārstēties!». Tā norisinājās no 30.jūlija līdz 26.septembrim ar mērķi piesaistīt līdzekļus, lai nodrošinātu Dakteru Klaunu regulāru ikdienas darbu, un palīdzēt viņiem būt tur, kur gaida mazie pacienti, viņu vecāki un mediķi – Latvijas slimnīcās.

Divu mēnešu laikā, pateicoties aktīvai līdzcilvēku un biedrības partneru iesaistei, tika savākti ziedojumi 61 151 tūkstošu eiro apmērā. Pateicoties saziedotiem līdzekļiem, Dakteri Klauni turpinās savu ikdienas darbu sešās Latvijas slimnīcās, kā arī uzsāks jaunu Dakteru Klaunu skolu – meklējot jaunus kolēģus darbam reģionos.

Divu mēnešu laikā ikvienam bija iespēja atbalstīt Dakterus Klaunus visdažādākos veidos: pērkot TIO plombīra saldējumu savos iecienītākajos veikalos un www.pienaveikals.lv, ziedojot veikalos Rimi izvietotajās ziedojumu kastītēs un turpat iegādājoties īpašos klaunu sarkanos degunus, kā arī veicot tiešo pārskaitījumu biedrības Dr. Klauns labdarības kontā.

Lielāko summu šoreiz palīdzēja savākt projekta ilggadīgais atbalstītājs – Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union, kas Dakteriem Klauniem ziedos 24 526 eiro par kampaņas laikā patērētāju apēstajām 831 119 TIO plombīra porcijām.

Sadarbībā ar Rimi kampaņas laikā tika savākti 36 625 eiro, no tiem 16 994 eiro ziedojumu kastītēs veikalos, no Mans Rimi kartes uzkrājumiem un Rimi e-veikalā. Savukārt no sarkano klauna degunu tirdzniecības veikalos, kur visa pirkuma summa tika novirzīta kampaņai, tika iegūti 19 631 eiro.

Šogad Dakteriem Klauniem bija jāmeklē vēl radošāki veidi, lai aicinātu sabiedrību atbalstīt bērnus, kas ārstējas slimnīcās visā Latvijā. Tā kampaņas atklāšanu iezīmēja neierastā Dakteru Klaunu zibakcija Rīgas ielās, bet

viens no Dakteriem Klauniem 20 dienas pavadīja īpašajā velomaratonā, veicot 2 000 km un apciemojot pilsētas, kuru slimnīcās ikdienā strādā citi Dakteri Klauni. 

«Šogad mums vēl vairāk kā iepriekš bija svarīgas divas lietas – radošums un regularitāte. Radošums – jo jāmeklē jauni risinājumi mainīgos apstākļos, un regularitāte – jo šajā laikā emocionālais atbalsts ir vēl vairāk vajadzīgs bērniem un viņu vecākiem, arī medpersonālam. Bet šo atbalstu Dakteri Klauni var sniegt tikai, ja viņi slimnīcās ierodas regulāri. Redzēt, ka mūsu ilggadēji partneri ir gatavi kopā ar mums meklēt radošos risinājumus, ka tik daudz līdzcilvēku ir gatavi mūs atbalstīt, lai Dakteri Klauni turpinātu savas darba gaitas – un tā apzināties, ka esam vajadzīgi –, tas tiešām iedvesmo,» saka biedrības Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.

Akcijas laikā ziedotie līdzekļi ne vien dos iespēju Dakteriem Klauniem turpināt aktīvi darboties sešās slimnīcās visā Latvijā, palīdzot mazajiem pacientiem un viņu vecākiem grūtajos brīžos, bet arī  ļaus uzsākt jaunu Dakteru Klaunu skolu, ar mērķi atrast papildspēkus reģionālajās slimnīcās, kur bērni, vecāki un medicīnas personāls izjūt Dakteru Klaunu trūkumu.

Kampaņa Palīdzi veseļoties, nevis ārstēties! noslēgusies ar vēl vienu neierastu pasākumu.

Par godu katram saziedotajam eiro, Dakteri Klauni ar Bolt skrejriteņiem paveica 13 400 metru distanci, simboliski noslēdzot braucienu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur ikdienā strādā vislielākā Dakteru Klaunu komanda.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas