SEB: 5 gadu laikā atlīdzības izmaksātas gandrīz 240 kredītņēmējiem

Piecu gadu laikā kopš pirmā kredītmaksājumu apdrošināšanas līguma noslēgšanas atlīdzības izmaksātas gandrīz 240 SEB bankas klientiem, kuri uzņēmušies kredītsaistības un saskārušies ar neparedzētiem gadījumiem.

Noslēgto līgumu skaits šo gadu laikā pieaudzis līdz sešiem tūkstošiem, bet kopēja apdrošinājuma summa ir lielāka par 160 miljoniem eiro. Visbiežākais atlīdzību saņemšanas iemesls – pārejoša darba nespēja, norāda SEB banka.

«Kredītmaksājumu apdrošināšana ir kļuvusi par būtisku kreditēšanas procesa sastāvdaļu – šobrīd to izvēlas divi no trim kredītņēmējiem. Kredītmaksājumu apdrošināšana sedz kredītņēmēja dzīvības zaudēšanas risku, kā arī darba nespējas risku, lai ģimenei kredītsaistību dēļ nebūtu jāzaudē sava vienīgā mājvieta,» SEB bankas Dzīvības apdrošināšanas vadītāja Kristīne Lomanovska.

Turpinot, viņa saka: «Ņemot vērā to, ka kredītsaistību uzņemšanās ir viens no atbildīgākajiem lēmumiem cilvēka dzīvē, mums ir svarīgi sniegt klientiem padomu un pakalpojumu, kas nodrošina papildu drošības garantijas visā saistību uzņemšanas periodā.»

Lielākā daļa klientu (90%) izvēlējušies apdrošināties pret riskiem, kas saistīti ar slimību, darba spējas zaudēšanu un nāvi, taču 10% papildus izvēlējušies arī piespiedu bezdarba apdrošināšanu. Pēdējo trīs gadu laikā vidējā apdrošinātā kredīta summa un vidējā mēneša prēmija paliek gandrīz nemainīgas – attiecīgi 26 000 eiro un deviņi eiro.

Piecu gadu laikā, kopš SEB bankas Dzīvības apdrošināšana uzsākusi piedāvāt klientiem kredītmaksājumu apdrošināšanu, atlīdzības izmaksātas gandrīz 240 aizņēmējiem.

No izmaksātajām atlīdzībām 82% bija saistītas ar pārejošu darba nespēju vai nāvi un 18% – ar piespiedu bezdarbu. Biežākie pārejošas darba nespējas cēloņi ir dažādas traumas, mugurkaula saslimšanas, sirdsdarbības un asinsrites traucējumi, audzēji un citi gadījumi, tostarp arī depresija, kas ir sestais biežākais pārejošās darba nespējas cēlonis.

Atlīdzības par pārejošu darba nespēju piecu gadu laikā saņēmuši gandrīz 190 aizņēmēji, liecina bankas dati.

Jāatzīmē, ka atlīdzības, kas saistītas ar nāves gadījumiem, kad tiek segtas visas kredītsaistības, izmaksātas piecas reizes. Savukārt ar piespiedu bezdarbu šo gadu laikā saskārušies 42 aizņēmēji.

Ref: 225.000.103.1005

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas