bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 18.11.2019 | Vārda dienas: Aleksandrs, Brīve, Doloresa
LatviaLatvija

Secinājumi pēc infekcijām Siguldā: Nepieciešams stiprināt pārtikas apritē strādājošo zināšanas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Māris Balodis, 900 sekundes, PVD, Pārtikas un veterinārais dienests, Siguldas bērnudārzi, Polijas gaļa, Ukrainas olas, Cedrob

Ilustratīvs attēls

Pēc septembrī notikušajām infekcijām Siguldas bērnudārzos Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) secinājis, ka nepieciešams stiprināt pārtikas apritē iesaistīto darbinieku zināšanas, tā trešdien, 6.novembrī, LNT raidījumam 900 sekundes paudis dienesta vadītājs Māris Balodis.

Siguldas izglītības iestādēs nomainīts ēdināšanas uzņēmums, tomēr vienā bērnudārzā palicis iepriekšējais personāls. Balodis norādīja, ka pašvaldības izglītības iestādēs ar telpām un aprīkojumu viss bijis kārtībā un šajā situācijā bijis vainīgs cilvēka faktors. Tomēr PVD vadītājs ir pārliecināts, ka iesaistītie cilvēki no notikušā ir guvuši mācību.

Balodis norādīja, ka, lai Siguldas gadījums neatkārtotos, nepieciešams stiprināt pārtikas apritē iesaistīto zināšanas, jo viņiem pat «nakts laikā jāzina higiēnas pamatprincipus».

Lai izvairītos no infekcijām, Balodis iesaka rūpīgi mazgāt rokas un ēdiena gatavošanas inventāru.

Aizdomīgie produkti

Notikumi Siguldā izgaismoja arī to, ka no Polijas Latvijā ienākusi, iespējams, inficēta vistas gaļa.

Balodis informēja, ka poļu uzņēmums Cedrob izspiests no ēdināšanas izglītības iestādēs. PVD no Polijas kontroles dienestiem tā arī nav saņēmis apstiprinājumu, ka Cedrob darbība būtu apturēta un tās vistas no novietnēm, kurās varētu atrasties salmonellas baktērija, būtu izkautas.

Tā kā Eiropas Savienības iekšienē uz robežām pārbaudes nenotiek, šī gaļa aizvien varētu nonākt Latvijas tirgū, atzina Balodis. Viņš gan apliecināja, ka pašvaldības un uzņēmumi par šo situāciju ir informēti.

Lasiet arī: Izmeklējot saslimšanas Siguldā un Stockmann, uziet salmonellas gaļā no Polijas

Pieskaroties situācijai saistībā ar salmonellas baktērijām Ukrainā ražotās olās, Balodis atzina, ka Eiropas Komisija nav atsaukusies Latvijas aicinājumam pārbaudīt ukraiņu produkciju un tā aizvien tiek brīvi ievesta mūsu valstī.

Problēmas dienestā

Siguldā notikušais arī akcentējis nepieciešamību stiprināt PVD kapacitāti. Lai veiktu pārbaudes Siguldas izglītības iestāžu ēdnīcās, nācās piesaistīt inspektorus no citiem reģioniem, informēja Balodis.

PVD nepieciešami papildu resursi, lai celtu savu kapacitāti un spētu nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu. Balodis norādīja, ka, piemēram, konkursos uz inspektoru amatiem vairs nevar sastapt cilvēkus ar veterinārmedicīnisko izglītību, kas savukārt rezultēja kapacitātes un kompetences trūkumā.

Balodis arī vēlas, lai ēdināšanas uzņēmumiem tiktu atjaunotas pirmsreģistrācijas pārbaudes, lai varētu novērtēt, vai uzņēmums vispār drīkst sākt savu darbu. Pašlaik pietiek vien ar reģistrāciju internetā, un PVD inspektori uzņēmumā var ierasties vien pēc vairākiem mēnešiem.


Pievienot komentāru

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz par Rēzeknei.

Spiegu rokāde: Lietuva, Krievija un Norvēģija atbrīvo piecus notiesātos

Lietuva ir atbrīvojusi divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Tas noticis apmaiņā pret diviem lietuviešiem un vienu norvēģi, kuri turēti ieslodzījumā Krievijā.

Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Izvērtēs Z-torņu ekspertīzes atzinumus

Būvniecības valsts kontroles birojs sācis administratīvo procesu un savas kompetences ietvaros izvērtēs Pārdaugavā uzslieto Z-torņu sertificēto būvekspertu profesionālo darbību ekspertīzes jomā, tostarp ekspertīzes atzinumus pēc būtības.

Zviedru SEB akcijām ievērojams kritums, gaidot Baltijas naudas atmazgāšanas ziņas

Zviedrijas banku uzņēmuma SEB AB akcijas piedzīvojušas lielāko vērtības kritumu kopš 2009.gada saistībā ar topošu Zviedrijas sabiedriskā medija raidījumu par naudas atmazgāšanu Baltijā, kur tiks minēts bankas vārds, ziņo Bloomberg.

Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6%

Šī gada 3.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

PTAC piemēro 50 000 eiro sodu Latvijas Hipotēkai

PTAC piemērojis soda naudu 50 000 eiro apmērā SIA Latvijas Hipotēka, kā arī uzlikusi pienākumu izbeigt lēmumā aprakstītās reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

MH17 izmeklētāji nosauc Putina tuvu līdzgaitnieku, Krievija apšauba pierādījumus

Avioreisa nr. MH17 notriešanas izmeklētāji publiskojuši pārtvertu tālruņa sarunu ierakstus, tostarp tādu, kur tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks sarunājas ar notriekšanā apsūdzētiem separātistiem Ukrainā.

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanā

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.–4.klasē.

Zviedrija atsakās no Austrālijas, Kanādas vērtspapīriem klimata piesārņojuma dēļ

Zviedrijas centrālā banka paziņojusi par tādu ienesīgu vērtspapīru pārdošanu, kas saistīti ar ieguldījumiem Austrālijā un Kanādas naftas ieguves provincē Albertā, jo Riksbank skatījumā abu valstu siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir pārāk lielas.

Volstrītu nomāc neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Eiropas akciju tirgi demonstrējuši kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja ziņas par vāju eirozonas izaugsmi, savukārt neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām nomāca akciju cenas Volstrītā.

Cenšoties veicināt partiju neatkarību, lemts vairākkārt palielināt valsts atbalstu tām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi arī strīdīgos grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, būtiski palielinot valsts finansējumu partijām.

Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Nedēļas nogalē, kā arī nākamās nedēļas sākumā būs silts

Piektdien, 15.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi un valsts teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos nokrišņu zona – austrumos, sākot ar pēcpusdienu, arī centrālajos un rietumu rajonos, līs.

Klātesot 57 deputātiem, Saeima pieņem 2020.gada budžetu desmit miljardu apmērā

Sēde noslēgusies plkst. 21.20 un tajā piedalījās tikai 57 parlamentārieši, opozīcijai neesot klāt.

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!