Sedlenieks: Jaunā viļņa diskotēka krastmalā latviešiem ir problēma etnisko jautājumu dēļ

Kad 2007.gadā 11. novembra krastmalā svinēja MTV dzimšanas dienas ballīti, kurā bija popmūzika un rokmūzika, un saistības ar latviešu tautas svētajām lietām nebija, nekādi pārmetumi neizskanēja. Protams, tagad problēma ir tā, ka tie ir krievi, sašutumu par Jaunā viļņa nakts diskotēkas rīkošanu 11. novembra krastmalā komentē sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Viņš atzīmē, ka ir acīmredzami, ka ideja, ka 11. novembra krastmalā mēs kaut ko nedrīkstam ielaist, parādās pavisam noteiktā kontekstā.

«MTV tātad tur varēja rīkot tusiņu, taisīt diskotēku, un tad te mierīgi varēja skanēt skaļa mūzika. Tagad atnāk krievi – vēl sliktāk – bagāti krievi, jo būt bagātam vispār nav pārāk labi -, un aktuāla kļūst šī ideja par tīrību un netīrību,» atzina sociālantropologs.

BNN jau vēstīja, ka vairāki politiķi kritizē diskotēkas norisi Rīgas centrā, paužot viedokli, ka šāda veida pasākumiem 11.novembra krastmala nav īstā vieta, jo tur būtu jānotiek valstiski nozīmīgiem, Latvijas tautas identitāti stiprinošiem pasākumiem.

Tikmēr biedrība Demokrātiskie patrioti vērsīsies administratīvajā tiesā, lai apstrīdētu Rīgas mēra Nila Ušakova atļauju rīkot Jaunā viļņa diskotēku 11.novembra krastmalā. Kā iemesls tam tiek minēts diskotēkas radītie satiksmes ierobežojumi.

Savukārt Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) aicinājis šo jautājumu nesaasināt un nekādā gadījumā to nesaistīt ar politiku. Viņaprāt, būtu apsveicami, ja tik aktīvas diskusijas norisinātos Latvijai svarīgāku jautājumu sakarā.

Ref:103.000.103.1150

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas