Sejas aizsargmasku valkāšana iekštelpās Latvijā varētu kļūt par obligātu prasību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Atkal viens no ierobežojumiem COVID-19 apstākļos varētu būt sejas masku obligāta valkāšana visiem Latvijas iedzīvotājiem arī iekštelpās, 15.jūlija rīta intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš stāstīja, ka izskatot jautājumus par ierobežojumiem COVID-19 apstākļos, galvenais ir saprast, kā mēs varam sevi pasargāt no saslimšanas ar vīrusu.

«Man kā valdības vadītājam viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir nepieļaut situāciju, ka Latvijā atkārtojas COVID-19 uzliesmojumi, kas liktu veikt krietni stingrākus ierobežojošus pasākumus un būtiski ietekmētu ekonomiku. Tāpēc pieļauju, ka noteikt sejas masku valkāšanu par obligātu prasību arī iekštelpās būtu labs instruments, kā Latvijas iedzīvotājiem sevi pasargāt no COVID-19,» sacīja Kariņš.

Lasiet arī: Bulgārijā protestu vilnis pāraug nekārtībās

Viņš piebilda, ka valstis, kurās saslimušo skaits ir krietni lielāks nekā Latvijā, var kalpot par piemēru, jo, piemēram, Eiropas valstīs sejas masku valkāšana ir noteikta kā obligāta prasība. «Arī starptautiskās veselības organizācijas un epidemiologi nepārtraukti atgādina, ka divu metru distances ievērošana un sejas masku valkāšana darbojas kā efektīvs līdzeklis, lai cilvēki varētu sevi pasargāt no saslimšanas ar COVID-19,» piebilda premjers.

Tāpēc, runājot par citiem piesardzības pasākumiem, premjers minēja, ka tuvākajā nākotnē varētu nepārskatīt skaitu, cik daudz cilvēku var pulcēties iekštelpās COVID-19 apstākļos.

Jau ziņots, ka no 1.jūlija sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā nebūs obligātas, paredz Ministru kabineta akceptētie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Līdz ar to sejas aizsargmasku nēsāšanai sabiedriskajā transportā tiek saglabāts rekomendējošs raksturs.

Toreiz veselības ministre Ilze Viņķele (AP) norādīja, ka šie atvieglojumi ir iespējami, pateicoties labajiem epidemioloģiskās situācijas rādītājiem un zemajai saslimšanai ar COVID-19 Latvijā.

Tomēr viņa arī pauda savu personīgo viedokli, ka pieredzot COVID-19 iekšējās transmisijas kritumu, masku obligātu valkāšanu sabiedriskajā transportā varēja atcelt vēl ātrāk.

«Tas ir mans viedoklis, ne [Ministru] kabineta kopumā,» piebilda Viņķele. Viņas ieskatā, atbrīvojoties no šīs prasības jau ātrāk, netiktu devalvēta nozīmīga «pretepidēmijas norma», pēc kuras tajā brīdī nebija vajadzības.

Saistītie raksti

4 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas