Sējumiem nodarīto postījumu apmērs varētu sasniegt trīs miljonus eiro

Sniegiem bagātā un aukstā ziema iedragājusi zemnieku cerības uz labu ziemāju ražu – šobrīd saņemti vairāk nekā 300 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par sējumiem nodarītajiem postījumiem. Iesniegto pieteikumu skaits turpina augt un kopējā izmaksātā kompensācija varētu sasniegt trīs miljonus eiro, lēš Apdrošināšanas akciju sabiedrībai BTA Baltic Insurance Company (BTA).

Latvijas klimatiskajiem apstākļiem raksturīgi aukstā ziema ar pamatīgu snigšanu, salu un pavasara priekšvakarā arī cietu sērsnu atnesa prieku bērniem, taču ne lauksaimniekiem. Jo īpaši valsts vidienē un austrumu rajonos, kur sējumi izsala vai gāja bojā zem biezās sniega segas. Vislielākie zaudējumi nodarīti Alūksnes un Valmieras novados, BNN informē BTA.

Kurzemē un Zemgalē sniegs ziemājus skāris mazāk, taču tur vairāk izjusta aukstuma ietekme. Daļā labības lauku ziemāji ir izsaluši, bet citos, jo īpaši mežu tuvumā esošajos, «uzdarbojušies» meža zvēri.

Ēdiena meklējumos, zālēdāji izrakājuši laukus un apēduši sulīgos stiebrus. Nedarbos jau kopš rudens piepalīdzējuši arī putni, izkašājot un apēdot sēklas.

«Apkopojot no lauksaimniekiem saņemto informāciju, prognozējam, ka kopumā tiks iesniegti vismaz 300 pieteikumi atlīdzināt ziemāju sējumiem nodarītos zaudējumus. Līdz šim lielākā izmaksātā kompensācija vienai saimniecībai bijusi 180 tūkstoši eiro, bet kopumā zemnieki par apdrošinātajām sējumu platībām saņems vairāk nekā trīs miljonus eiro,» lēš BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas