Septembrī Latvijā saražotās elektroenerģijas daudzums samazinājies par 14%

Septembrī Latvijā saražotas elektroenerģijas daudzums samazinājies par 14%, salīdzinot ar augustu, bet, salīdzinot ar pagājušā gada septembri, vērojams kritums par 39%, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Kopumā vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti septembrī saražoja 339 738 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas. Latvijas elektroenerģijas patēriņš septembrī bija 564 711 MWh un, salīdzinājumā ar augustu un pagājušā gada septembri tas ir samazinājies par nepilnu procentu.

Ražošanas apjoms septembrī bija otrs zemākais šajā gadā – vēl zemāks bija tikai jūlijā, kad tika saražotas 261 538 MWh elektroenerģijas.

Tādējādi septembrī Latvijas elektroenerģijas patēriņš ar vietējiem ražošanas avotiem tika nosegts par 60%, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada septembri ir par 36 procentpunktiem mazāk, bet kopumā gada laikā Latvijā saražoti 82% no nepieciešamās elektroenerģijas.

Septembrī būtisks saražotās elektroenerģijas apjoma kritums bija vērojams lielajās termoelektrocentrālēs – par 41% mazāk nekā augustā un par 63% mazāk nekā 2019.gada septembrī.

Lasiet arī: SPRK apstiprina AST plānu desmit gadu laikā ieguldīt 405 miljonus attīstībā

Septembrī ražošanas apmēri pieauga Daugavas hidroelektrostacijās (HES) – par 47%  salīdzinot ar augustu un par 44% salīdzinot ar 2019.gada septembri.

Septembrī salīdzinājumā ar augustu ražošanas apmēri vēja elektrostacijās pieauga 2,7 reizes, mazo koģenerācijas staciju apmērs audzis par 10%, ar biomasu saražotais apmērs sarucis par 6%, ar biogāzi saražotais apmērs samazinājies par 2%, bet mazo HES ražošanas apmērs pieaudzis par 36%.

Septembrī palielinājās no Eiropas un samazinājās no trešajām valstīm importētās elektroenerģijas apmērs – no Eiropas tika importētas 722 268 MWh elektroenerģijas, kas ir ir par 12% vairāk nekā augustā un par 24% vairāk nekā pagājušā gada septembrī, savukārt no trešajām valstīm tika importētas 452 277 MWh, kas ir par 5% mazāk nekā augustā un par 19% mazāk nekā 2019.gada septembrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas