Septiņi cilvēki laisti pār Latvijas robežu humānu apsvērumu dēļ

Valsts robežsardze otrdien, 30.novembrī humānu apsvērumu dēļ nav liegusi Latvijas–Baltkrievijas robežu šķērsot septiņiem Irākas pilsoņiem, informē Valsts robežsardze.

Šie cilvēki aizturēti par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu. Starp aizturētajiem ir trīs sievietes, viens vīrietis un trīs bērni.

Tāpat pēdējā novembra dienā Valsts robežsardze novērsusi 22 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu.

Kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas kopumā ir atturēts 2 653 cilvēks.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 81 cilvēkam, savukārt kopumā šogad aizturēti 433 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Pašlaik uz robežas esošo cilvēku veselība ir sliktā stāvoklī, jo ārā ir auksts un viņiem nav kārtīgu naktsmītņu.

Lietuvas žurnālisti sastapuši migrantu grupu, kura stāstījusi, kādēļ viņi nevar atgriezties nedz dzimtajā zemā Irākā, nedz Baltkrievijā un kā noritējusi ārstu palīdzības saņemšana slimam bērnam.

Vēl par šo tematu: Lietuviešu žurnālisti uzklausa migrantus par centieniem iekļūt valstī, bērnu veselību

Nav arī skaidrības, kurš uzņemsies atbildību un rūpes par šiem cilvēkiem, kuri pašlaik uzturas necilvēcīgos apstākļos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas