Septiņi pārtikas produkti, kas var pagarināt mūžu

Kā zināms, cilvēka mūža garumu nenosaka tikai ģenētiski faktori. Patiesībā to ir iespējams ietekmēt, ikdienā pieņemot pareizos lēmumus, piemēram, par to, ko ēst. Interneta izdevums The Huffington Post piedāvā septiņus gardus un veselīgus produktus, kuru iekļaušana ikdienas ēdienkartē var pagarināt dzīves ilgumu.

Brokoļi

Brokoļos un citos krustziežu dzimtas dārzeņos ir daudz sulforafāna un citu antioksidantu, kas palīdz aizsargāt šūnas no bojājumiem, ko izraisa brīvie radikāļi, kas savukārt var būt par cēloni audzēju attīstībai. Tomēr dārzeņus labāk ēst svaigus, jo ir pierādīts, ka to karsēšana iznīcina vērtīgās vielas.

Pilngraudi

Graudos ir daudz antioksidantu, vitamīnu un šķiedrvielu, kas palīdz noturēt normālu holesterīna līmeni un regulēt cukura līmeni asinīs, tādējādi pasargājot no diabēta. Īpaši vērtīgas šajā ziņā ir auzas.

Dažādas ogas

Ogu lietošana uzturā ne vien pagarina mūžu, bet arī uzlabo dzīves kvalitāti. Tas iespējams tādēļ, ka ogas satur īpašu antioksidantu – antocianīnu, kas uzlabo smadzeņu funkcijas, līdzsvara sajūtu un muskuļu spēku.

Tumšā šokolāde

Tumšajā šokolādē ir daudz flavonoīdu, kas novērš dažāda veida iekaisumus, kā arī trombus asinsvados. Pretiekaisuma iedarbība ir svarīga mūža paildzināšanai, jo zinātnieki atklājuši, ka tieši molekulu iekaisums var būt par iemeslu straujākai novecošanai.

Tomāti

Tomāti ir lielisks likopēna avots. Tā ir viela, kas spēj pasargāt no vairākiem vēža paveidiem, piemēram, plaušu un prostatas vēža.

Bietes

Bietēs ir daudz betaīna, kas, saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, darbojas kā lielisks pretiekaisuma līdzeklis.

Valrieksti

Valrieksti ir lielisks omega-3 taukskābju avots, kas ne vien palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni, bet arī novērš iekaisumus.

Ref.110.000.103.1340

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas